Hledat

Historie

Milníky více než 145 let historie naší firmy

Úspěšná historie naší rodinné firmy začala v roce 1874, kdy ji založil Johann Vaillant v Remscheidu. Od té doby jsme jako přední výrobce zásadně ovlivňovali trh s topnou, ventilační a klimatizační technikou. Vydejte se s námi do minulosti naší rodinné firmy a seznamte se s jejími milníky!

2022 – Vaillant slaví 30 let na českém trhu

Značka Vaillant vznikla v německém Remscheidu již v roce 1874, přičemž na českém trhu začala prodávat své výrobky počátkem roku 1992.

Tři desetiletí se již staráme o to, aby naši zákazníci měli ve svých domovech příjemné teplo a dostatek teplé vody. Patříme k předním výrobcům tepelné techniky nejen v České republice a zásadně tak ovlivňujeme trh s topnou, ventilační a klimatizační technikou v mnoha zemích po celém světě.

Naše výrobky jsou součástí již několika stovek tisíc domácností v České republice také díky mnoha věrným partnerům, za což jim patří naše velké DÍKY!

Nadále budeme usilovat o to, abychom i v nadcházejících letech zůstali předním dodavatelem tepelné techniky. Přitom se budeme snažit veškeré činnosti provádět s ohledem na životní prostředí, abychom dostáli naší vizi: Dbáme o lepší klima. Pro každý domov i svět kolem něj.

2021 – Vaillant propojil své výrobky s Loxone

Díky otevřenému síťovému protokolu EEBUS pro inteligentní spojení různých platforem v propojené domácnosti, tzv. smart home mohou výrobky Vaillant komunikovat s ostatními propojenými výrobky Loxone (systém automatizace budov a domácností).

Tímto spojením lze ovládat veškeré dostupné komponenty v jedné aplikaci Loxone App. Více informací zde.

2020 – Vaillant mění logo

Logo Vaillant existuje již více než 120 let a od svého vzniku prošlo již několikrát různými úpravami. "Zajíc ve vejci" dal společnosti Vaillant GmbH velmi výraznou tvář hned od prvního dne. Od roku 1899 tento motiv zdobí všechny produkty, katalogy a brožury společnosti, která sídlí v německém městě Remscheid. Během pár let se dobrá pověst společnosti Vaillant rozšířila po celém Německu i za jeho hranice. Nová podoba loga je moderní, jasně čitelná a rozeznatelná. Věříme, že našim zákazníkům se bude líbit stejně jako nám!

2017 - Vaillant představuje své první závěsné tepelné čerpadlo

Koncem roku 2017 představila značka Vaillant své první závěsné tepelné čerpadlo geoTHERM 36/4.1 v provedení země/voda, které je ideálním a cenově výhodným řešením pro nízkoenergetické a pasivní domy. Jedná se o tepelné čerpadlo ve velikosti závěsného kotle. Součástí čerpadla jsou řízená vysoce účinná oběhová čerpadla topení a nemrznoucí směsi. Funkce Sound Safe System zajišťuje nízkou hlučnost do 44 dB (A). K regulaci topného systému pak poslouží ekvitermní regulátor multiMATIC 700. V rámci veletrhu Aquatherm 2018 jsme získali pro tuto naši novinku mezi tepelnými čerpadly zlatou medaili. Odborná porota ocenila především kompaktní provedení, vysokou úroveň technického a inovativního řešení. Veškeré informace o tomto produktu najdete zde.

2014 – Vaillant slaví 140. výročí svého založení

V roce 2014 slaví Vaillant 140. výročí a přitom rekapituluje svou dlouhou historii, která byla stále znovu lemována světovými novinkami. Při příležitosti svého jubilea vysílá Vaillant „roadshow“ na cesty k zákazníkům, odborným partnerům a zaměstnancům po celé Evropě: zajíc v podobě velké sochy má ve svých zavazadlech expozici, v níž se návštěvníci seznámí s minulostí, přítomností a budoucností značky Vaillant a pak si ve studiu Vaillant Future mohou naprojektovat vlastní verzi budoucnosti.

2013 – MS Vaillant se vydává na evropské turné

Na téměř 100 metrů dlouhé výstavní lodi MS Vaillant přináší firma Vaillant „obrat v energetice“ k lidem v celé Evropě. V 35 německých městech a ve 14 dalších městech v osmi evropských zemích se mohou zájemci po dobu pěti měsíců seznamovat s potenciálem úspor energie, který v sobě skrývá moderní topná technika.

2011 – Komfort – intuitivní regulace

Snadné ovládání má ve spotřebičích Vaillant dlouhou tradici. Nová generace regulátorů calorMATIC pokračuje v této tradici s vizí do budoucnosti. Regulace respektuje potřeby spotřebitele. Pomocí moderního intuitivního ovládání regulátoru calorMATIC lze nastavit požadovanou pokojovou teplotu. Rychlou a snadnou obsluhu umožňuje otočný a zároveň tlačítkový spínač a jednotné ovládání pomocí tlačítek. Regulátor pokojové teploty calorMATIC funguje individuálně a intuitivně.

2008 – Solární boom v Gelsenkirchenu

Vaillant vyrábí v závodě v Gelsenkirchenu na maximálně efektivní úrovni a dokáže zde vyprodukovat až 150.000 solárních kolektorů s celkovou plochou kolektorů přibližně 370.000 čtverečních metrů. Každý solární kolektor získává až 1.350 kilowatthodin energie za rok, a tak dosahuje snížení emisí CO2 přibližně o 450 kilogramů.

2007 – Zajíc firmy Vaillant se odvažuje k velkému skoku

Vaillant se rozvíjí, Asie se rozvíjí. Nabízí se tedy řešení, jak obě tyto tendence propojit. Vaillant otevírá závod v čínském městě Wuxi, který zásobuje výhradně asijsko-pacifický trh.

2006 – Zahájení vlastní výroby tepelných čerpadel

Zahájením výroby tepelných čerpadel v závodě v Gelsenkirchenu se Vaillant dále soustřeďuje na ekonomické působiště v Německu.

2001 – Nové tisíciletí začíná úsměvem

Zavedením kompletně nové generace ekologických kondenzačních kotlů na trh, např. ecoCOMPACT, se Vaillant znovu důrazně prosadil na poli účinnosti a designu: nové kotle jsou vyznamenány cenou iF design award. Kromě toho dostávají nová zařízení s charakteristickým „smajlíkem Vaillant“ poprvé jednotný ovládací panel.

1999 – Výročí – mnoho důvodů k oslavám

Prodejem 40 milionů zařízení oslavuje Vaillant 125. výročí založení firmy a je vyznamenán německou cenou za kvalitu.

1997 – Slunci vstříc

Zavedením solárních termických systémů k ohřevu teplé vody na trh doplňuje Vaillant své výrobní portfolio o obnovitelné zdroje energie – je to krok zaměřený do budoucnosti.

1995 – Inovativní kondenzační technologie

V roce 1995 uvádí Vaillant na trh svůj první samostatně vyvinutý a vyrobený závěsný kondenzační kotel. Tímto krokem se značka Vaillant stala znovu průkopníkem v nové ekologické technologii.

1991 – Vaillant se vydává po zelené

Novým topným modulem se sníženým množstvím škodlivin se Vaillant záhy prosadil na poli ochrany životního prostředí. Je to první atmosférický hořák s plným předsměšováním a s vodním chlazením, který se vyznačuje nízkými hodnotami emisí. Úspěch na trhu dává firmě Vaillant za pravdu: v Polsku, Česku, Maďarsku a v Turecku jsou založeny dceřiné společnosti.

1970 – Vaillant se vydává do světa

Zastoupení v Nizozemsku, Rakousku, Belgii, Francii, Velké Británii a v Itálii přinášejí firmě Vaillant postupně také narůstající mezinárodní popularitu coby výrobce garantujícího komfort. V roce 1972 prodal Vaillant již osm milionů spotřebičů.

1967 – Důmyslná kombinace

Firmě Vaillant se podařilo propojit vytápění a ohřev teplé vody v jednom kompaktním závěsném kotli Combi-Geyser VCW20. Tento kotel vyniká krátkou dobou ohřevu a topným výkonem přizpůsobeným dané potřebě tepla.

1961 – První závěsný kotel

Inovativním kotlem Circo-Geyser MAG-C 20 uvádí Vaillant jako první světový výrobce na trh závěsné kotle, a tak znovu definuje hranice technických možností.

1955 – Rokenrol a teplá voda

Německo je na vzestupu. Také Vaillant se raduje ze všeobecné euforie v zemi a v srpnu vyrábí milióntý kotel Geyser od měnové reformy.

1924 – Ústřední topení – vynález firmy Vaillant

Dosud se musela každá místnost vytápět vlastními kamny nebo krbem. Díky kotli s ústředním topením a příslušnému systému bylo poprvé dosaženo toho, aby se přes centrální rozdělovač vytápělo několik radiátorů zároveň – byla to jedna z průkopnických inovací firmy Vaillant.

1905 – Další velký vynález … je malý

Vaillant uvádí jako první výrobce na trh plynová koupelnová kamna jako závěsný spotřebič a tímto vynálezem se postará o více místa v koupelně.

1899 – Tváří značky Vaillant se stává zajíc

Jedné Velikonoční neděle objevuje Johann Vaillant při listování časopisem zajíce, který se vylíhl z vajíčka a v tu chvíli ví docela přesně, že právě zajíc se stane jeho značkou. Stejně jako samotný podnik, tak i značka v podobě zajíce se během let modernizuje a dnes představuje nejznámější logo v topné technice v Evropě.

1894 – Průkopník a první průkopnická inovace

Vynálezem plynových koupelnových kamen jako „uzavřeného systému“ mění Johann Vaillant jednou provždy trh. Poprvé se voda proudící v uzavřeném potrubí ohřívá plynovým plamenem – aniž by přicházela do styku se škodlivými spalinami: revoluce v koupelně.

1874 – Začátek úspěšné historie

Johann Vaillant, desáté dítě v rodině, zakládá jako kotlář a pumpař v roce 1874 svou vlastní řemeslnickou provozovnu. To je začátek úspěšné historie firmy Vaillant.