Hledat

Tepelná čerpadla značky Vaillant: Nové cesty, kterými se můžete nejlépe vydat se silným partnerem.

poptávka

Udržitelné systémy vytápění: dlouhodobá hodnota pro Vaše podnikání

Tepelná čerpadla jsou atraktivní obchodní oblastí z mnoha důvodů. Jsou prověřena budoucností, protože jsou závislá spíše na obnovitelných zdrojích, než na fosilních palivech. Také jsou žádána, jelikož lidé stále více chtějí účinná, ekologicky přívětivá řešení vytápění. Na vrcholu toho všeho propagují jejich používání političtí činitelé prostřednictvím atraktivních pobídek.

Prověřené budoucností, žádané a dotované: tepelná čerpadla mají obrovský potenciál, ze kterého můžete těžit spoluprací se společností Vaillant, jako partnerem. A to proto, že Vám nabízíme:

Více než 40 let zkušeností

Uzpůsobené služby, které Vám umožní získat rychle odborné znalosti, a pomohou Vám při plánování, nákupu a instalaci

Produktová řada pro každou potřebu, od nových budov po renovační projekty, a od jednogeneračních rodinných domů po komerční nemovitosti

Připojte se k technologii vytápění budoucnosti, a najděte Vaše odpovědi se značkou Vaillant.

Kontakt: Odborník Vaillant

Vytápějte stejným způsobem, kterým chladíte: jak funguje technologie

Princip chladničky

Tepelná čerpadla pracují na základě principu chladničky. Zatímco chladnička odvádí teplo zvnitřku do prostředí, tepelná čerpadla vedou teplo zvnějšku dovnitř. Kromě vytápění navíc tepelná čerpadla značky Vaillant chladí budovy v létě s pomocí integrovaného zpětného principu.

Neomezená tepelná energie

Tepelné čerpadlo využívá energii slunce, která je uložena v zemi, podzemní vodě a vzduchu. Tato tepelná energie je dostupná v neomezeném množství, i v chladnějším období, a je zdarma. Nicméně, zejména v roční době, kdy je vytápění zapotřebí, je teplota mnohem nižší, než aby byla využita přímo.

Čtyři kroky a čtyři hlavní součásti

Technologie tepelného čerpadla sestává ze čtyř kroků a čtyř hlavních součástí: výparníku, kompresoru, kondenzátoru a expanzního ventilu. Tyto součásti jsou propojeny v systému s uzavřenou smyčkou, ve kterém cirkuluje chladicí kapalina při velmi nízkém bodu varu.

Krok 1: sbírání tepla z prostředí

 • Energie je přenášena z prostředí do výparníku
 • Chladicí kapalina v tepelném čerpadle je chladnější než prostředí
 • Teplo z prostředí způsobí odpařování kapalného chladiva

Krok 2: zvyšování teploty

 • Tlak plynného chladiva se zvyšuje v kompresoru
 • Teplota roste na úroveň, kterou je možné použít pro vytápění

Krok 3: teplo je přenášeno do vytápěcího systému domu

 • Teplota je nyní tak vysoká, že je možné ji použít pro vytápění
 • V kondenzátoru je teplo z plynného chladiva přeneseno do vytápěcího systému
 • Chladivo se zchladí a zkondenzuje

Krok 4: expanze chladiva

 • Chladivo je stále pod tlakem
 • Tento tlak je snížen prostřednictvím expanzního ventilu, a chladivo se dramaticky zchlazuje
 • Plynné chladivo je nyní opět chladnější, než prostředí, a může sbírat tepelnou energii zvenčí
 • Cyklus začíná znovu

Důmyslně jednoduchý proces

Tento stabilní, prověřený a odzkoušený proces, byl vyvinutý před více než 180 lety, a je používán pro tepelná čerpadla značky Vaillant více než 40 let. Takže není překvapením, že lze tepelná čerpadla značky Vaillant používat i při teplotách nižších než -22 °C, např. ve Švédsku poblíž polárního kruhu. Tam žije Åke, na jednom z nejchladnějších míst v Evropě.

S tepelným čerpadlem od společnosti Vaillant, je Åke schopný používat energii uloženou v zemi pro přeměnu svého domu na neútulnější místo ve Švédsku. To ukazuje, jak vysoce kvalitní možností jsou tepelná čerpadla značky Vaillant.

Tepelná čerpadla společnosti Vaillant: přehled výhod

Kde jsou účelná která tepelná čerpadla?

Tepelná čerpadla značky Vaillant pro všechna zařízení

Od nových budov po projekty modernizace, je naše řada tepelných čerpadel vhodná pro:

 • Různé zdroje energií - vodu, zemi a vzduch
 • Různé velikosti nemovitostí a třídy výkonu - od 3 kW pro nízkoenergetické domy a 46 kW pro renovované vícegenerační domy, až po 130 kW pro větší nemovitosti (flexoTHERM kaskádově uspořádané v řadách až po 7)
 • Nové budovy, renovované stávající nemovitosti, podlahové vytápění nebo radiátory
 • Pohodlí pro vytápění a ohřev teplé vody, chlazení a ventilaci

Také nabízíme vyčerpávající řadu příslušenství a doplňků k tepelným čerpadlům, které Vám umožní například zkombinovat tepelné čerpadlo se solárním systémem To znamená, že budete vždy flexibilní při zajištění specifických požadavků Vašich zákazníků

ProduktZdroj tepelného
čerpadla
Vhodné proDodání Energetická třída
(vytápění)
Příprava
teplé vody
Energetická třída
(teplá voda)
flexoTHERM exclusive
Green iQ
Vzduch/voda
Voda/voda
Solanka/voda
Jednogenerační rodinné domy
Vícegenerační rodinné domy
Vytápění
Teplá voda
Chlazení
A++až pro 8 lidíZávisí na ohřívači teplé vody
flexoCOMPACT exclusive
Green iQ
Vzduch/voda
Voda/voda
Solanka/voda
Jednogenerační rodinné domyVytápění
Teplá voda
Chlazení
A++ až pro 5 lidí A
recoCOMPACT exclusive
Green iQ
Vzduch/vodaJednogenerační rodinné domyVytápění - teplá voda
Chlazení Ventilace
A++až pro 5 lidí A
versoTHERM plusVzduch/vodaJednogenerační rodinné domyVytápění
Teplá voda
Chlazení
A++až pro 6 lidíZávisí na ohřívači teplé vody
aroTHERM VWLVzduch/vodaJednogenerační rodinné domy
Vícegenerační rodinné domy
Byty
Vytápění
Teplá voda
Chlazení
A++až pro 5 lidíA (s uniTOWER)
aroTHERM VWL SVzduch/vodaJednogenerační rodinné domy
Vícegenerační rodinné domy
Byty
Vytápění
Teplá voda
Chlazení
A++až pro 5 lidíA (s uniTOWER)
geoTHERMSolanka/vodaJednogenerační rodinné domy
Vícegenerační rodinné domy
Vytápění
Teplá voda
Chlazení
A++až pro 12 lidíZávisí na ohřívači teplé vody
geoTHERM 3kWSolanka/vodaJednogenerační rodinné domy
Vícegenerační rodinné domy
Vytápění
Teplá voda
Chlazení
A++až pro 2 lidíZávisí na ohřívači teplé vody
aroSTORVzduch/vodaJednogenerační rodinné domy
Byty
Teplá voda /až pro 5 lidíA+

Ohřívací systémy se hodí pro nové jednogenerační nebo vícegenerační rodinné domy, které mají často podlahové vytápění, protože je účinnější.

Ve většině oblastí Evropy jsou tepelná čerpadla ekonomickým, pro budoucnost prověřeným řešením pro jednogenerační domy. Společnost Vaillant nabízí širokou řadu řešení tepelných čerpadel, od řady typu vzduch/voda po tepelná čerpadla s flexibilním zdrojem a typu solanka/voda.

Všechny je lze kaskádově zapojit, aby byly typu vzduch/voda, solanka/voda nebo voda/voda. To z nich dělá také ideální řešení pro vícegenerační rodinné domy.

Společnost Vaillant také nabízí tepelná čerpadla typu solanka/voda s výkonem pouhé 3 kW pro nízkoenergetické nebo pasivní domy. Tato možnost je dokonalá pro jednogenerační rodinné domy, a kompaktní tepelné čerpadlo připevněné ke zdi je vhodné také pro decentralizované vytápění, jak v nových, tak renovovaných vícegeneračních rodinných domech.

Tepelná čerpadla v nových budovách

Ohřívací systémy se hodí pro nové jednogenerační nebo vícegenerační rodinné domy, které mají často podlahové vytápění, protože je účinnější.

Ve většině oblastí Evropy jsou tepelná čerpadla ekonomickým, pro budoucnost prověřeným řešením pro jednogenerační domy. Společnost Vaillant nabízí širokou řadu řešení tepelných čerpadel, od řady typu vzduch/voda po tepelná čerpadla s flexibilním zdrojem a typu solanka/voda.

Všechny je lze kaskádově zapojit, aby byly typu vzduch/voda, solanka/voda nebo voda/voda. To z nich dělá také ideální řešení pro vícegenerační rodinné domy.

Společnost Vaillant také nabízí tepelná čerpadla typu solanka/voda s výkonem pouhé 3 kW pro nízkoenergetické nebo pasivní domy. Tato možnost je dokonalá pro jednogenerační rodinné domy, a kompaktní tepelné čerpadlo připevněné ke zdi je vhodné také pro decentralizované vytápění, jak v nových, tak renovovaných vícegeneračních rodinných domech

Tepelná čerpadla v renovačních projektech

Použití tepelných čerpadel u stávajících budov může být také účinnou a praktickou možností péče o spotřebu energie. Obecně čím nákladnější je projekt na renovaci, tím smysluplnější je využití tepelného čerpadla.

Pomocná vodítka pro Vaši práci:

Izolace budovy

Je nutné předem zkontrolovat standard izolace v budově. Čím je lepší izolace nemovitosti, tím účinněji bude pracovat tepelné čerpadlo

Nízká teplota průtoku

Tepelná čerpadla pracují nejlépe při nízkých teplotách průtoku. Nicméně, společnost Vaillant dokáže nabídnout produkty, které jsou vhodné pro teplotu průtoku až 65 °C.

Alternativní řešení pro budovy se špatnou izolací a vytápěním přes radiátory:

Pokud je budova Vašeho zákazníka stará, špatně izolovaná a vytápěná radiátory, můžete použít jeden z našich prověřených systémů s plynovou kondenzací, nebo systémů poháněných naftou. Díky sofistikované technologii tyto systémy konzervují zdroje, a jsou ekologicky přívětivé bez ohledu na to, že využívají fosilní paliva. Hybridní systém sestávající z tepelného čerpadla a plynového kondenzačního kotle - jako je naše tepelné čerpadlo geoTHERM, které lze zavěsit na stěnu, společně s plynovým kondenzačním kotlem ecoTEC, který lze také připevnit na stěnu - také nabízí vysoký stupeň spolehlivosti dodávky a energetické účinnosti.

Chcete navrhnout tepelné čerpadlo? Využijte náš nástroj pro určení velikosti tepelného čerpadla!

Nástroj pro určení velikosti TČ [Odkaz na nástroj pro určení velikosti TČ]

Jiní to udělali takto:

Podívejte se, co dalšího třeba říct

Máme více než 140 let zkušeností s technologiemi vytápění, a více než 40 let s tepelnými čerpadly. Podívejte se, co dalšího třeba říct

Účinnost samostatných čerpadel a sestavy: naše produkty a systémová řešení

Produktové portfolio společnosti Vaillant

Rozšíření systému tepelného čerpadla

Všechna tepelná čerpadla značky Vaillant lze samostatně rozšířit. K tomuto účelu je k dispozici komplexní řada příslušenství k tepelným čerpadlům, a různé součástky systému. To Vám dává neomezené možnosti instalace dokonce i komplexních systémů, bez problémů s rozhraním. Jelikož jsou součástky modulární a zcela kompatibilní, můžete Vašim klientům nabídnout úplná řešení, a také ušetřit čas při vytváření cenových nabídek a konfigurování systémů.

Příslušenství značky Vaillant pro tepelná čerpadla

 • Hydraulické skupiny pro jedno a více obvodové systémy
 • Zapojovací příslušenství
 • Řídicí technologie
 • Spirály ventilátoru

Systémové součástky značky Vaillant pro tepelná čerpadla

 • Akumulační zásobníky o objemu 200 - 500 l a vyrovnávací zásobníky o objemu 18 - 1 500 l
 • Solární tepelný systém
 • Fotovoltaický systém společně s akumulátorem
 • Větrací systém - centrální a decentralizovaný
 • Plynové nebo naftové bojlery pro projekty renovace

Jeden pro všechny

Další charakteristická vlastnost řešení značky Vaillant je to, že celý systém lze provozovat pomocí pouze jediného ovladače systému - multiMATIC VRC700. Všechny parametry lze nastavit pomocí tohoto samostatného ovladače a s pomocí instalačního pomocníka. A co víc, Vaši zákazníci mohou systém provozovat pomocí aplikace.

Získejte další informace o naší modulární architektuře rozšiřitelného ovladače s rozhraním eBUS

Přehled systémových doplňků

Akumulační zásobníky

 • uniTOWER (kompaktní hydraulická věž, vč. 190 l akumulačního zásobníku), uniSTOR plus/exclusive (bivalentní zásobníky) s kapacitou 200 - 500 l

Vyrovnávací zásobníky

 • allSTOR exclusive vč. aquaFLOW exclusive a volitelného příslušenství, auroFLOW exclusive (stratifikační vyrovnávací zásobník s jednotkou na pitnou vodu, volitelnou jednotkou solárního čerpadla)

Centrální systém ventilace

 • recoVAIR VAR260 / VAR360 pro nové budovy až do 350 m2

Decentralizované systémy ventilace

 • recoVAIR VAR60 systém ventilace typu „zatlačit-zatáhnout“ pro renovované nemovitosti

Systém ventilace

 • Klimatizační cívky ventilátoru aroVAIR, jako jednotka montovaná na zeď, kazeta, potrubní jednotka nebo konzole

Solární kolektory

 • auroTHERM plus VFK 155 a auroTHERM VFK 145 pro tlakové solární systémy
 • auroTHERM classic VFK 140 a VFK 135 pro drenážní solární systémy
 • Jednotka solárního čerpadla auroFLOW VMS 70

FV systémy

 • auroPOWER VPV P 290: extrémně účinný
 • auroPOWER VPV P 300: pro vysoké designové standardy
 • auroPOWER VPV P 305: velmi výkonný
 • Bateriový systém eloPACK a management zásobování

Řídicí jednotka systému

 • Samostatný ovladač systému multiMATIC VRC700 pro všechna tepelná čerpadla a systémové doplňky, jako solární a ventilační
 • Volba ovládání všech produktů Green iQ pomocí aplikace

Zásadní odbornost: správná cesta k ovládnutí zdrojů tepla

Použití různých zdrojů tepla s inteligentní technologií

Tepelná čerpadla typu vzduch/voda

Tepelná čerpadla typu vzduch/voda využívají teplo z okolního ovzduší, a dokáží pracovat v režimu čerpání tepla i při venkovních teplotách až -22 °C. Lze je neuvěřitelně snadno nainstalovat, protože potřebují pouze vhodné místo pro umístění venkovní jednotky. To činí z tepelných čerpadel typu vzduch/voda ideální volbu pro modernizaci stávajících systémů vytápění. Také je lze snadno rozšířit - například pomocí fotovoltaických modulů nebo plynového kondenzačního bojleru. Režim aktivního chlazení pomáhá udržet domácí pohodlí i v létě. To provádí zchlazením vody v podlaze nebo v systému vytápění připevněném na zeď, které sníží teplotu vnitřního vzduchu.

Tepelná čerpadla typu voda/voda

Tepelná čerpadla typu voda/voda využívají podzemní vodu, bez přerušení přirozeného vodního cyklu. Pokud je to nezbytné, je možné využít i stávající studny

Tepelná čerpadla značky Vaillant typu solanka/voda

Tepelná čerpadla typu solanka/voda vyrábějí energii pomocí zemní sondy nebo horizontálního kolektoru, v závislosti na složení půdy a velikosti nemovitosti. Zemní sondy jsou instalovány vertikálně ve vrtu až do hloubky 100 m, zatímco horizontální kolektory jsou instalovány v hloubce 1,20 až 1,50 m.

Flexibilní použití jakéhokoli zdroje pro tepelné čerpadlo

Standardní verze našich tepelných čerpadel flexoTHERM exclusive a flexoCOMPACT exclusive jsou tepelnými čerpadly typu solanka/voda. Nicméně je možné je snadno upravit pomocí dalších modulů. Modul aroCOLLECT je přeměňuje na tepelná čerpadla typu vzduch/voda, zatímco modul fluoCOLLECT je přeměňuje na tepelná čerpadla typu voda/voda.

Plánování tepelného čerpadla v 7 krocích

1. Typ nemovitosti:

Tepelná čerpadla jsou vhodná jak pro nové budovy, tak pro stávající nemovitosti, za předpokladu, že jsou kombinována se správným systémem vytápění - ideálně takovým, který má nízké teploty průtoku.

Při plánování projektu renovace, je zásadní předem zkontrolovat, zda je tepelné čerpadlo smysluplné.

2. Vytápěcí výkon:

Je důležité zkontrolovat, jak bude přenášen požadovaný vytápěcí výkon: bude systém pracovat pomocí podlahového vytápění při 40 °C/30 °C nebo s radiátory při 60 °C/40 °C? V mnoha případech - zejména při renovaci - se vyplatí zvážení hybridního řešení, které zahrne stávající naftový nebo plynový systém.

3. Chladicí výkon:

Všechna tepelná čerpadla značky Vaillant jsou schopna aktivního chlazení. Tepelná čerpadla typu solanka/voda a voda/voda lze také použít pro pasivní chlazení. Je důležité pamatovat na to, že mohou snížit teplotu pouze o 2 - 3 °C. Pokud je požadován vyšší chladicí výkon, např. v ložnici, je nutné jej naplánovat samostatně.

4. Požadavky na teplou vodu:

Požadavky na teplou vodu budou zváženy v podstatě stejným způsobem, jako u konvenčních vytápěcích systémů, tj. na základě počtu osob. Ujistěte se, že vyberete zásobníky, které jsou kompatibilní s tepelnými čerpadly

5. Výběr zdroje:

Jakmile byl identifikován vytápěcí systém a požadavky, je čas vybrat, který zdroj tepla bude tepelné čerpadlo používat. Někdy jsou pro použití tepla uloženého ve vodě či půdě nutná schválení. Při použití vzduchu jako zdroje, musí být dodrženy předpisy o řízení hluku.

6. Plánování instalace:

Nyní je čas si vybrat konkrétní produkty. Se značkou Vaillant, si můžete vybrat pečlivě zvážené, komplexní řešení. Také si můžete vybrat ze široké řady příslušenství pro bezpečnou a rychlou instalaci. V této fázi je důležité podrobně naplánovat, jak bude systém nainstalován.

7. Integrování fotovoltaického systému:

Mnoho zákazníků nadšeně doplňuje svůj nový systém o fotovoltaiku. Tato kombinace snižuje účty za elektřinu. Všechna tepelná čerpadla značky Vaillant jsou připravena na FV.

Pokud dodržíte těchto 7 kroků, budete připraveni na úspěšnou instalaci Vašeho systému. Pro další informace se prosím podívejte do našich plánovacích dokumentů.

Tepelná čerpadla typu vzduch/voda: tichý provoz je nutností

Tepelná čerpadla typu vzduch/voda a emise hluku - citlivé téma

Vytváření hluku je citlivým tématem, zejména pokud se jedná o tepelná čerpadla typu vzduch/voda. S ohledem na to se vyplatí podívat se na hluk blíže. Nicméně pokud byste rádi přešli přímo k části o tom, jak snižujeme hladiny hluku, klikněte sem.

Hladina akustického výkonu a hladina akustického tlaku

Obecně lze říci, že mezi hladinou akustického výkonu a hladinou akustického tlaku existuje rozdíl. Hladina akustického výkonu není ovlivněna prostředím, umožňuje Vám porovnat různé produkty na trhu. V některých případech tvoří hladina akustického výkonu také část energetického štítku ErP v Evropské unii.

Zatímco hladina akustického tlaku odkazuje na kolísání tlaku ve vzduchu. Tento údaj je ovlivněn hladinou akustického výkonu, vzdáleností od zdroje zvuku a prostředím, např. odrážejícími předměty. Ve většině zemí EU je hladina akustického tlaku zvažována při určování limitů na hranici místa nebo před okny souseda.

Je důležité vědět, že ačkoli jsou obě hodnoty - hladina akustického výkonu a hladina akustického tlaku - vyjádřeny v dB(A), nejsou stejné, a ani nejsou vzájemně přímo porovnatelné. Pokud převedete jeden údaj na druhý, zjistíte, že mezi hladinou akustického výkonu a hladinou akustického tlaku existuje rozdíl přibližně 8 dB ve vzdálenosti 1 m (např. hladina akustického výkonu 60 dB(A), hladina akustického tlaku 52 dB(A). Pokud chcete porovnat hladiny zvuku, musíte se pečlivě podívat na to, co porovnáváte:

 • Hladinu akustického tlaku nebo hladinu akustického výkonu?
 • V jaké vzdálenosti a za jakých podmínek (otevřený prostor, před zdí atd.) byla určena hladina akustického tlaku?
 • Existují nějaké údaje provozních parametrů (částečné zatížení, plné zatížení atd.)?
 • Všechny tyto faktory mají významný dopad na výsledek.

Šíření zvuku

Hluk se snižuje s tím, jak se vzdalujete od zdroje. Pokud se vzdálenost zdvojnásobí, hluk poklesne o 6 dB (při stálém šíření zvuku). Jinými slovy, pokud je hladina akustického tlaku 39 dB(A) 1 m od tepelného čerpadla, bude pouze 33 dB(A) ve vzdálenosti 2 m. Proto i malé rozdíly 3 dB v hladině akustického tlaku, mohou mít velký dopad na nezbytnou vzdálenost od sousední nemovitosti. Pokud je snížena o 10 dB(A), hluk je pouze poloviční.

Společnost Vaillant nabízí tepelná čerpadla, která pracují tiše hned od začátku. Následující schéma ukazuje emise hluku čtyř venkovních tepelných čerpadel typu vzduch/voda ve vzdálenosti 3 m, včetně známých hodnot srovnání.

Hodnoty ErP vs. provoz za plného výkonu - správná vzdálenost je zásadní

Specifikace hluku tepelných čerpadel mohou být zavádějící, kvůli různým standardům. Štítek ErP pouze odkazuje na hladinu akustického výkonu A7/W55 venkovní jednotky. Nicméně se nejedná o max. akustické emise. Proto je důležité vypočítat vzdálenost k sousednímu domu vztahující se k max. akustickým emisím venkovní jednotky.

Největší překážkou instalační oblasti je německá směrnice TA Lärm. Limit v noci v obytné oblasti je 35 dB(A) u sousedova okna. V závislosti na vzdálenosti, prostředí a velikosti výstupu, musí být zachována odpovídající vzdálenost mezi tepelným čerpadlem a sousedící nemovitostí. Všechna tepelná čerpadla značky Vaillant mají tichý režim pro ještě tišší provoz během noci. Následující schéma ukazuje minimální vzdálenosti

Správné místo instalace je zásadní - to je na Vás

Při plánování a instalování tepelného čerpadla, je zásadní se ujistit, že se hluk, který vydává, může volně rozptýlit. Zvuk se odráží kdykoli narazí na překážku, jako je zeď, a tím se stává hlasitější. Z tohoto důvodu znamená dobře vybrané místo instalace to, že můžete nastavit Vaše tepelná čerpadla typu vzduch/voda bez problémů, i v hustě obydlených oblastech

Požadavky a asistence

Koeficient výkonu a sezonní faktor výkonu

Koeficient výkonu (COP)

Většina tepelných čerpadel značky Vaillant dosahuje velmi vysokých koeficientů výkonu (COP), protože všechny jejich součásti dokonale spolupracují. COP ukazuje poměr vytápěcího výkonu vůči spotřebované energii. Je vypočten normalizovaným způsobem v laboratorních podmínkách. Koeficient výkonu umožňuje porovnání tepelných čerpadel.

Faktor sezónního výkonu (SPF)

Při plánování systému se musíte podívat, jak dobrý bude mít výkon během roku. Faktor sezónního výkonu (SPF) Vám právě toto umožní. Ukazuje aktuální poměr mezi vyzařovaným teplem ze systému a elektrickou energií, kterou používá. SPF zohledňuje jak elektřinu potřebnou pro čerpadla a řízení, tak různé ovlivňující faktory, jako je klima nebo teplota zdroje. Faktor sezónního výkonu je průměrem všech údajů COP, které se objevily během roku.

Základy motivace

SPF také tvoří základ pro motivační schémata, které se mezi zeměmi liší. Jelikož má většina tepelných čerpadel značky Vaillant velmi vysoký SPF, mohou Vaši zákazníci těžit z atraktivních investičních dotací.

Dotace a granty [Odkaz na Vaši místní “stránku dotace a granty”]

Cesta značky Vaillant: 4 kroky, jak se stát odborníkem

 1. Navštívením této webové stránky, jste podnikli první krok, ale můžeme Vám nabídnout mnohem více.
 2. Vyplňte naše on-line školení [Odkaz na on-line školení] a naši lekci ve třídě [Odkaz na Váš formulář lekce ve třídě], abyste zjistili nejdůležitější fakta, a dozvěděli se vše o plánování, instalaci a spuštění tepelných čerpadel značky Vaillant.
 3. Nechejte Vašeho prodejního poradce společnosti Vaillant, aby Vám poskytl vedení při plánování, instalaci a spuštění Vašeho prvního tepelného čerpadla.
 4. Využijte náš on-line nástroj pro určení velikosti tepelného čerpadla [Odkaz na nástroj pro určení velikosti TČ] a informace o odborném plánování, abyste nastartovali Vaše podnikání.

Chtěli byste se obrátit na odborníka přímo? Jednoduše nám zanechte Vaše telefonní číslo a e-mailovou adres.

Kontakt: Odborník Vaillant [Odkaz na místní kontaktní formulář]

Okamžitě se s Vámi spojíme.

Nebo pro úvodní přehled bez závazku, jednoduše navštivte zákaznické centrum společnosti Vaillant, které máte poblíž.

Zákaznické centrum společnosti Vaillant [Odkaz na místní formulář]

Nástroje pro úspěšné plánování

Nástroj pro určení velikosti tepelného čerpadla

Nástroj pro určení velikosti tepelného čerpadla Vám umožní snadno vybrat nejvhodnější systém tepelného čerpadla pro Vaše specifické potřeby, včetně všech systémových součástí. To pomůže zajistit účinnost a kvality Vašeho procesu plánování.

Plánovací dokument

V rámci plánovacího dokumentu naleznete všechny informace potřebné pro naplánování Vašeho systému tepelného čerpadla. Tyto detaily jsou dostupné pro všechna tepelná čerpadla, a zahrnují údaje, které jsou relevantní pro plánování, grafy a schémata nejběžnějších systémů. Navíc poskytují úplný přehled relevantních standardů a předpisů.

Databáze schématu systému

Schéma našeho systému Vám usnadní vyhledávání správného hydraulického schématu Vaillant pro Váš projekt, a označí Vaše favority. V on-line databázi máte přístup k mnoha příkladům certifikovaných schémat systému, které Vám mohou pomoci během procesu plánování, a fungovat jako odkaz. Schválené příklady lze prohlížet jako PDF, a jsou také dostupné jako soubory DWG pro další zpracování v programu CAD.

CAD data v 2D a 3D

Zásuvný modul CAD je rozšiřovacím modulem pro nejběžnější softwarové řešení CAD, takže není zapotřebí žádný další software. Pracuje se všemi běžnými systémy CAD. Stáhněte si požadované údaje o produktu přímo do Vašeho projektu, buď ve 2D, nebo 3D, a ušetřete cenný čas.

BIM data

BIM znamená modelování stavebních informací, které je metodou plánování. Založeno je na vizuálním 3D modelu, který obsahuje inteligentní informace o všech součástech použitých na modelu. Během životního cyklu budovy bude tento model fungovat jako ústřední zdroj informací pro všechny zainteresované osoby, které potřebují technické údaje. Zde můžete najít modely BIM značky Vaillant pro Vaši každodenní práci.

Nástroj ErP

Pokud potřebujete vypočítat systémové štítky ErP, nabízíme Vám nástroj zahrnující všechny produkty značky Vaillant. Také můžete integrovat konkurenční zařízení. To Vám dává příležitost rychle vytvořit dokumenty příslušného systému pro Vaše zákazníky. Abyste viděli, jak funguje, spusťte si zde test. Náš modul „Štítek energetické účinnosti ErP“ je integrován do našich softwarových řešení planSOFT [Odkaz na planSOFT], preislisteONLINE [Odkaz na preislisteONLINE] a winSOFT [Odkaz na winSOFT], a usnadní Vám výpočet a značení. Zde můžete spustit test, nebo zjistit více o našich on-line kurzech školení o ErP.

Jak podpoříme Váš prodejní úspěch

Pomůžeme Vám prodat tepelná čerpadla značky Vaillant. Usnadníme Vám vysvětlení jejich výhod srozumitelným způsobem. Stáhněte si Vaše prodejní materiály právě zde.

Brožury

Brožura k tepelnému čerpadlu (7932 kB)

Brožura flexoTHERM (3892 kB)

Více než 140 let zkušeností, které Vám pomohou uspět

Více než 140 let vytápěcí technologie a 40 let odborných znalostí tepelných čerpadel: naše znalost se přenáší milionkrát za den v domovech našich zákazníků. Na další detaily se zeptejte jednoho z našich odborníků. Nikdo neví o tepelných čerpadlech více, než lidé, kteří je vyvíjejí.

Kontakt: Odborník Vaillant

Podpora údržby a oprav

Dokonce i s nejspolehlivějšími tepelnými čerpadly značky Vaillant, může být nutné část vyměnit. Pokud se to stane Vašim zákazníkům, můžete se spolehnout na náš poprodejní servis.

Náš servis dodá náhradní díly rychle: vysoká kvalita, originální náhradní díly značky Vaillant a kompetentní odpovědi na Vaše dotazy. Zvláštní výhoda značky Vaillant: naše náhradní díly jsou dostupné patnáct let.

Naše horká linka je obsluhována non-stop zkušenými technickými odborníky, kteří zodpoví všechny Vaše dotazy o opravách, údržbě a náhradních dílech.

Databáze náhradních dílů: usnadňuje vyhledání správného dílu. Katalog náhradních dílů je dostupný jak on-line, tak offline.