Hledat

Používáme cookies a sledovací technologie třetích stran, abychom si pamatovali vaše preference, mohli měřit a analyzovat používání našich webových stránek, a optimalizovali tak náš internetový marketing. Používání cookies můžete spravovat prostřednictvím nastavení vašeho prohlížeče a svůj souhlas můžete kdykoliv odvolat. Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů. Pokud souhlasíte, klikněte na tlačítko Přijmout.

Přijmout Odmítnout

Libušín

Rekonstrukce vyhořelé národní památky, útulny Libušín na Pustevnách, vstoupila do posledního roku realizace. Článek je zaměřen na rekonstrukci soustavy vytápění, která je založena na tepelných čerpadlech země-voda značky Vaillant.

Jako hlavní zdroj tepla je použita dvojice tepelných čerpadel (TČ) typu země-voda Vaillant geoTHERM VWS o výkonu 42,8 kW při B0/W35. TČ jsou umístěna v technické místnosti v 1. podzemním podlaží.

Nízkopotenciálním zdrojem tepla pro TČ je nemrznoucí kapalina cirkulující v soustavě 12 zemních vrtů o hloubce po 150 metrech. Doplňkovým zdrojem tepla je elektrický kotel o výkonu 45 kW, jehož použití připadá v úvahu jen při extrémních mrazech a na konci otopného období, neboť zemní vrty jsou stabilním primárním zdrojem tepla nezávislým na venkovním klimatu.

Více o rekonstrukci celé této památky se můžete dočíst ZDE.