Hledat
Hledat

Modernizace systému vytápění s plynovým kotlem – technologie pro vytápění a přípravu teplé vody, která je vhodná pro téměř jakýkoliv domov

Online nabídka kotlů

Modernizace systému vytápění s vysoce účinnou kondenzační technologií

Renovace systému vytápění a nahrazení starého topení novou kondenzační technologií bývá technicky poměrně dobře proveditelné. Kondenzační plynový kotel pak může v domácnosti zajišťovat jak vytápění, tak také ohřev teplé vody.

Co se fosilních zdrojů energie týká, tak plyn patří k těm nejekologičtějším. V procesu spalování jde o to, abychom dosáhli co nejnižší teploty spalin, které odcházejí do komína. Tímto způsobem pak budeme moci naopak využít co nejvyšší teplotu pro samotné vytápění. Díky tomuto procesu pak můžeme ušetřit až 30% energií a tím snížit provozní náklady na vytápění nebo ohřev teplé vody.

Výhody vytápění plynem při modernizaci

Plynový kondenzační systém ve starém vícegeneračním rodinném domě

Čtyřčlenná rodina bydlí ve druhém patře starší budovy. Jejich byt je velice hezký, má vysoké stropy a velká okna, je tam tedy spousta světla. Nicméně náklady na vytápění aktuálně poměrně výrazně zatěžují rodinný rozpočet. Navíc, když se děti koupou, není už pak dostatek teplé vody pro tatínka.

Během konzultace s montážním technikem se rozhodli, že vymění svůj starý kotel za moderní plynový kondenzační kotel s regulací.

Od modernizace systému vytápění očekávají, že budou mít nižší měsíční výdaje za energie a že budou mít dostatek teplé vody pro každého člena domácnosti.

Komfort tepla a ohřevu teplé vody

Vyšší komfort a nižší náklady na energie současně? Vysoký výkon bez ohledu na malé rozměry?

 • Plynový kondenzační kotel ecoTEC plus splní všechny požadavky na nový systém vytápění. Moderní kondenzační technologie je synonymem vysoké účinnosti. Nejenže se díky procesu kondenzace výrazně sníží spotřeba plynu, ale vysoce účinné čerpadlo v kondenzačních kotlích spotřebuje také až o 50 % méně elektrického proudu, než tomu bylo u kotlů nekondenzačních. A kromě nižší spotřeby energií navíc bude dostatek teplé vody pro všechny členy domácnosti.
 • Nový kombinovaný kotel lze snadno namontovat kamkoli na zeď, například v koupelně, na chodbě nebo v technické místnosti.
 • Nový kondenzační kotel ecoTEC plus lze navíc pohodlně ovládat pomocí systémového regulátoru multiMATIC 700. Ten umožňuje velmi snadné ovládání díky intuitivnímu designu a jasným prvkům na displeji. Systémový regulátor šetří i spotřebovanou energii, protože topný výkon se automaticky přizpůsobuje počasí.

Řešení s plynovým kondenzačním kotlem a systémovým regulátorem

Všestranný kondenzační kotel pro vytápění a přípravu teplé vody: ecoTEC plus

 • Teplá voda se začne ohřívat hned po otočení kohoutkem a je k dispozici během několika málo vteřin
 • Úspora energie a nákladů až 30% díky moderní kondenzační technologii a vhodné regulaci

Systémový regulátor: multiMATIC 700

 • Jedno ovládání pro vytápění i ohřev teplé vody
 • Volitelná aplikace pro chytré telefony jak pro systém Android, tak iOS
 • Snadno použitelné provozní režimy k vytvoření správné příjemné teploty, ať jste doma nebo na cestách

Kondenzační technologie v jednogeneračních rodinných domech

Rodina s dětmi se přestěhovala do jednogeneračního rodinného domu postaveného v polovině 90. let. Konečně mají svůj vlastní dům! Nyní musí podniknout druhý krok, upravit si dům dle vlastních představ: renovace domu bude však nákladnější, než původně plánovali. Neočekávaně vysoké náklady na energie jsou způsobeny především nadměrně vysokou spotřebu plynu. A to je důvod, proč se členové rodiny rozhodli přejít na nový způsob vytápění.

Prostorovně nenáročný a současně účinnější systém vytápění sníží provozní náklady a zvýší životní komfort jejich čtyřčlenné rodiny.

Používáním obnovitelných energií dosáhnou ještě výraznějšího snížení nákladů - a přispějí tak i k ochraně klimatu. Střecha orientovaná na jih se dokonale hodí pro solární systém.

Používání kondenzační technologie a solární energie snižuje náklady

Ideální řešení k dokonalému splnění všech požadavků:

 • Energeticky úsporný plynový kondenzační kotel ecoTEC plus ioniDetect pro vytápění a ohřev teplé vody
 • Systémový regulátor multiMATIC 700 pro chytré ovládání systému vytápění
 • Solární zásobník na teplou vodu uniSTOR VIH 500 BR s objemem 500 l - zajišťuje pohodlný ohřev teplé vody dokonce i při souběžném využití vany a sprchy
 • Navíc budou solární tepelné kolektory auroTHERM připevněny na střeše. Solární energie získaná zdarma dodá zhruba 60 % energie nutné pro výrobu teplé vody a 20 % energie pro vytápění.

Řešení s kondenzačním kotlem a solárním systémem

Všestranný kondenzační kotel pro vytápění a přípravu teplé vody: ecoTEC plus

 • Teplá voda se začne ohřívat hned po otočení kohoutkem a je k dispozici během několika málo vteřin
 • Úspora energie a nákladů až 30% díky moderní kondenzační technologii a vhodné regulaci

Zásobník teplé vody: uniSTOR

 • Objem zásobníku zabezpečí komfort teplé vody i pro nejnáročnější zákazníky
 • Pracuje dokonale v systému kondenzační kotel se solárním systémem, ale funguje také perfektně i s tepelnými čerpadly

Systémový regulátor: multiMATIC 700

 • Jedno ovládání pro vytápění i ohřev teplé vody
 • Volitelná aplikace pro chytré telefony jak pro systém Android, tak iOS
 • Snadno použitelné provozní režimy k vytvoření správné příjemné teploty, ať jste doma nebo na cestách

Často kladené dotazy

Poraďte se o tom, která technologie je vhodná pro váš projekt modernizace

Související produkty, které byste mohli v rámci modernizace topení využít

Všechny naše produkty umí velmi dobře komunikovat mezi sebou. Nový systém vytápění je tedy možné kromě kondenzačního kotle rozšířit také například o solární systém nebo rekuperační jednotku. Pokud budete chtít využívat obnovitelných zdrojů ještě více nebo jsou-li vaše plány na modernizaci vytápění skutečně rozsáhlé, pak vězte, že pro nás to není žádný problém. Široké portfolio našich produktů uspokojí všechny vaše požadavky.

Systém odvětrávání pro zdravé vnitřní klima

Pomůžeme vám ve vašem domě zajistit čerstvý vzduch. Rekuperační jednotka zajišťuje zdravé ovzduší a současně snižuje vaše náklady za vytápění, neboť větrání bude probíhat velmi efektivně.

Získejte teplo zdarma ze Slunce

Solární systémy jsou další alternativní řešení pro podporu ohřevu a přípravu teplé vody. Využívejte obnovitelné zdroje energie ještě více a ušetřete další výdaje za vytápění.

Chytré ovládání

Nastavte si teplotu na vašem topném zařízení prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu kdykoliv a odkudkoliv a šetřete tak energie. Dokonalé ovládání kotle nebo tepelného čerpadla prostřednictvím naší regulační techniky.

Pravidelný servis a správa kotle

Záruka na kondenzační kotle Vaillant

Na kondenzační kotle Vaillant poskytujeme záruku v délce 30 měsíců od data uvedení do provozu. Během této záruční lhůty budou výrobní vady a závady vzniklé následkem vadného provedení nebo vadou materiálu při dodržení určitých podmínek bezplatně odstraněny. Naši zákazníci mají možnost prodloužení záruční lhůty pro kondenzační plynové kotle až na dobu pěti let.

Ovládání kotle pomocí chytrého telefonu nebo tabletu

Kondenzační plynové kotle Vaillant můžete snadno ovládat i na dálku, pokud zrovna nejste doma. Většina funkcí pro ovládání je snadno dostupná prostřednictvím aplikace, kterou si nainstalujete do vašeho chytrého telefonu nebo tabletu. Zjistěte více o vzdálené správě vašeho kondenzačního kotle