Hledat
Hledat

Řešení budoucnosti: zvolte hybridní systém nebo kotle s novou inteligentní technologií spalování

Kombinujte různé zdroje energie - doplňte svůj plynový kotel o tepelné čerpadlo a využívejte vždy ten aktuálně nejvýhodnější zdroj

Nové plynové kotle Vaillant jsou kromě zemního plynu připraveny i pro vytápění plynem různé kvality a složení, třeba i s podílem 20% H2 (vodíku)

Kotle ecoTEC plus a exclusive ioniDetect se umí automaticky přizpůsobit při každé změně kvality plynu - buďte připraveni na budoucnost

Ceny plynu a elektřiny stále rostou. A s nimi i provozní náklady na vytápění a ohřev vody. Podívejme se na to, jak se všichni můžeme připravit na budoucnost a stále se chovat udržitelně a při tom šetřit CO2. Protože: vytápění v průměru představuje jednu třetinu celkové stopy CO2.

Modernizace systému vytápění s tepelným čerpadlem

Tepelné čerpadlo je považováno za nejdůležitější a perspektivní alternativu k vytápění s ohledem na budoucnost. Využívá energii z okolního prostředí, kterou následně přeměňuje na teplo.

Ne každý systém však využívá z venkovního prostředí stejnou energii: existují různé typy tepelných čerpadel se zdrojem tepla ze vzduchu, země a vody. Jedno však mají všechna tepelná čerpadla společné: činí vás téměř nezávislými na fosilních palivech.

Nejběžnějším typem je pravděpodobně tepelné čerpadlo se zdrojem tepla ze vzduchu. Je to ideální volba jak pro nové domy s moderním vytápěním, tak ale také pro projekty modernizace starších topných systémů. Nové systémy tepelných čerpadel totiž dokážou již efektivně pracovat i při vyšších teplotách topení a díky tomu je lze dost dobře využít také v systémech s radiátory. Taková tepelná čerpadla jsou tedy vhodná i pro starší nemovitosti.

Přečtěte si více o modernizaci pomocí tepelných čerpadel

Co tak mít obojí: tepelné čerpadlo i plynový kotel

Říká se tomu hybridní vytápění. Hybridní vytápění kombinuje dva systémy s různým zdrojem. Často se jedná o kombinaci fosilních paliv a obnovitelných zdrojů energie, například právě třeba plynový kotel a tepelné čerpadlo. To může být obzvlášť v této době skutečně chytrá investice do modernizace.

Řešení budoucnosti: vodík

Je to hotová věc: Evropská unie chce prostřednictvím dohody Greendeal prosadit ve všech státech EU výrazné navýšení výroby a využití čistého vodíku. Přechod bude probíhat postupně přidáváním H2, tedy vodíku, do směsi plynů. Nejnovější řady kotlů jsou již dnes až na 20 % vodíku připraveny. Jsou tak ideální volbou kotle pro budoucnost.

Inovativní technologie nových kotlů: ioniDetect

Nové plynové kotle Vaillant ecoTEC plus a ecoTEC exclusive jsou mimo jiné vylepšené také o novou technologii ioniDetect. Díky tomu se tyto kotle umí automaticky přizpůsobit změnám kvality plynu. Připravte se na budoucnost s naší novou inteligentní technologií spalování a zvolte pro vytápění nový kotel ioniDetect.

Jak ušetřit za energie bez výměny topného systému

Ani v této době není nutné okamžitě měnit celý topný systém. Existuje i několik drobných opatření, které můžete zavést, a to i s minimálními náklady.

Zefektivněte stávající systém vytápění

Odvzdušněte radiátory

Chrčivé zvuky a žádné teplo: to jsou typické znaky, které obvykle doprovázejí nutnost odvzdušnit radiátory. Vzduch uvnitř totiž přerušuje cirkulaci topné vody a v důsledku toho jsou vaše radiátory vlažné, přestože je ventil otočen na nejvyšší hodnotu. Vše, co k odvzdušnění budete potřebovat, je jen pár věcí: klíč na radiátor, sběrnou nádobu a hadřík. Podrobnější návod pak najdete třeba na této stránce.

Udělejte své topení chytrým

Spotřebovávejte pouze energii, kterou skutečně potřebujete. S chytrým řešením navíc snadno určíte přesnou spotřebu a budete si moci nastavit režim přesně tak, jak vám to bude vyhovovat. Topit pak budete pouze tehdy, když to budete skutečně potřebovat nebo podle vašich zvyklostí. Chytré vytápění vám může v průměru ušetřit dokonce až 10 % energie. Více informací se dočtete zde.

Snižte tepelné ztráty svého domova

Stavební opatření

Čím více tepla budova pojme, tím lépe: dobrá tepelná izolace je pro úsporu energie klíčová. Ta začíná u oken a dveří a končí u pláště budovy. Na takovéto energeticky úsporné renovace můžete v mnoha případech navíc získat i státní příspěvek.

Správné větrání

Udržujte teplo v domě: Doporučujeme křížové větrání třikrát až čtyřikrát denně. V zimě na 5 minut a v létě až na 25 minut. Samozřejmě při vypnutém topení. A ještě účinnějšího větrání můžete dosáhnout s rekuperační jednotkou, která využívá odpadní teplo.

Energie pro každý den: fotovoltaika

Fotovoltaika pohlcuje denní světlo a přeměňuje ho na elektřinu. Ano, správně: denní světlo. Přímé sluneční světlo není pro tento proces nezbytné. A udržitelná elektřina je v moderní domácnosti potřeba všude: od topného systému až po běžné domácí spotřebiče.

Teplo ze Slunce: solární panely

Solární panely přeměňují energii slunečních paprsků na teplo. A tu pak následně předávají do systému teplé vody nebo topného okruhu. Výsledek: až o 60 % méně energie na přípravu teplé vody a až o 35 % méně energie na vytápění prostor.

Teplo jako paprsek: infračervené vytápění

Infračervené ohřívače využívají elektřinu a vyzařují sálavé teplo. Tělesa a předměty jej přímo absorbují a uchovávají třikrát déle než běžné teplo. Nejlepší je kombinovat infrazářiče s fotovoltaickým systémem, abyste si sami udržitelně vyráběli potřebnou elektřinu.

Je toho hodně, co můžete udělat

Udržitelné vytápění je komplexní záležitost. Roli hraje mnoho různých faktorů. Trendy jsou však jasné: spotřebovávat jen to, co skutečně potřebujeme, a v maximální možné míře využívat udržitelné a ekologické zdroje. A to platí ve všech oblastech našeho života, nejen u vytápění.

FAQ