Hledat
Hledat

Synonymum vysoké účinnosti, šetrnosti k životnímu prostředí a komfortu.

 • Nejvyšší třída energetické účinnosti až A+++
 • Naše nejtišší tepelné čerpadlo vzduch-voda.
 • Nejekologičtější chladivo R290
Zadat poptávku

Když se ekologické vytápění snoubí s vynikajícím výkonem

Stanovení nových standardů na trhu vytápění je tradicí společnosti Vaillant. Ochrana klimatu a životního prostředí jsou nové výzvy, kterým dnes čelíme, abychom z nich brzy udělali také tradici společnosti Vaillant. Klíčem k tomu jsou autonomní zařízení, jako jsou tepelná čerpadla, která jsou poháněna obnovitelnými zdroji energie. Jakkoli jsou udržitelná, lze je vždy optimalizovat. Nejen z hlediska ochrany klimatu, ale také z hlediska výroby a ekonomického provozu. Proto se snažíme, aby každá součástka našich produktů byla ještě udržitelnější. Proto naše tepelné čerpadlo aroTHERM plus využívá přírodní chladivo R290.

Ve srovnání s jinými chladivy má nesporné výhody: Nízký potenciál globálního oteplování (GWP), vysoké hodnoty účinnosti a vysokou dosažitelnou teplotu až 75 °C, díky čemuž je ideální pro použití ve stávajících budovách s radiátory. Přečtěte si více o R290 a o tom, jak toto chladivo zlepšuje přirozený výkon našeho tepelného čerpadla aroTHERM plus.

Co je to R290?

R290 je technické označení pro přírodní chladivo, známé také jako čistý propan. Používá se již v mnoha zařízeních našeho každodenního života, jako jsou ledničky, klimatizace nebo dokonce lak na vlasy – Vaillant je jednou z prvních společností, které zavedly toto ekologické chladivo do tepelných čerpadel.

Co je potenciál globálního oteplování (GWP)?

Čím vyšší, tím horší – GWP je srovnávací hodnota k CO₂ , která udává skleníkový efekt chladiva, pokud by došlo k jeho uvolnění do životního prostředí. Čím vyšší hodnota, tím horší dopad na klima.

Příklad GWP některých chladiv:

 • CO₂: 1
 • R290: 3
 • R32: 675
 • R410A: 2,088

Hodnota udává, jak moc daná hmotnost chladiva přispívá ke globálnímu oteplování ve srovnání se stejnou hmotností CO₂. R290 má 3krát větší dopad na klima než CO₂, a proto má GWP 3. Pro výpočet dopadu chladiva na CO₂ se množství obsažené v tepelném čerpadle vynásobí jeho hodnotou GWP.

Jaké jsou výhody našeho tepelné čerpadla aroTHERM s R290?

Vyšší účinnost a nižší provozní náklady

Ideální pro stávající budovy s radiátory

Zvýšený komfort teplé vody

Lepší pro životní prostředí

Vyšší účinnost a nižší provozní náklady

aroTHERM plus má díky přírodnímu chladivu R290 oproti jiným tepelným čerpadlům vyšší výkon i při nízkých venkovních teplotách. Nejvyšších hodnot účinnosti přitom dosahuje s koeficientem výkonu (COP) až 5,4. To znamená, že aroTHERM plus dokáže vyrobit 5,4 kW tepla, ale zaplatíte za něj pouze 1 kW elektrické energie. Nebo jinak řečeno, více než 80 % potřebné energie pochází ze vzduchu. Čím vyšší COP, tím nižší provozní náklady. Ušetřete peníze a energii výběrem našeho vysoce účinného tepelného čerpadla aroTHERM plus s chladivem R290.

Ideální pro stávající budovy s radiátory

aroTHERM plus s chladivem R290 je jedno z mála tepelných čerpadel, která můžete bez ztráty maximální účinnosti nainstalovat i do stávajících budov s radiátory, které vyžadují vyšší teploty než budovy s podlahovým vytápěním. Nyní je doba, kdy váš první plynový topný systém pravděpodobně dosáhne 25 let provozu. Pro takové budovy, typicky vybavené radiátory a dobře izolované, je aroTHERM plus tou správnou volbou, která nahradí váš fosilní topný systém pro požadované výstupní teploty až 55 °C. Je to naše řešení, jak učinit stávající budovy udržitelnými a přispět tak nějakou měrou i k celkové ochraně klimatu.

Zvýšený komfort teplé vody

Tepelné čerpadlo aroTHERM plus s přírodním chladivem R290 zajišťuje teplotu teplé vody až 75 °C. aroTHERM plus je tak díky tomu možné využít jak v novostavbách, kde bývá vytápění v posledních letech velmi často řešeno prostřednictvím podlahového vytápění, tak ale i ve starších domech, kde jsou stále ještě původní radiátory, které pro svůj provoz potřebují vyšší teplotu topné vody. V případě přípravy teplé vody s tepelným čerpadlem aroTHERM je ideální venkovní jednotku doplnit o vnitřní hydraulickou věž uniTOWER, což je vlastně zásobník teplé vody o objemu 190 l. Kromě zásobníku obsahuje tato jednotka navíc veškeré potřebné komponenty vnitřní technologické části tepelného čerpadla. Alternativně lze místo uniTOWERu využít 300, 400 nebo 500-litrový zásobník uniSTOR exclusive a váš komfort teplé vody tak bude ještě vyšší.

Lepší pro životní prostředí

Tepelné čerpadlo aroTHERM plus je výjimečně šetrné k životnímu prostředí a připravené na budoucnost. Využití přírodního chladiva R290 je zatím nejlepší dostupnou volbou, s ohledem nejen na klima. Svědčí o tom také velmi nízký potenciál globálního oteplování, jehož hodnota u tohoto chladiva dosahuje čísla 3. R290 je chladivo budoucnosti a s tepelným čerpadlem aroTHERM plus tak můžete udělat něco pro životní prostředí i vy.

Tepelné čerpadlo aroTHERM plus vzduch - voda

Ideální pro modernizaci v ekologickém duchu

 • S chladivem R290
 • Tichý provoz - neruší vás ani sousedy
 • Chytré ovládání, také prostřednictvím aplikace pro chytré telefony a tablety
 • Prostorově úsporná venkovní instalace s moderním designem
 • Zvláště ekonomické v kombinaci s fotovoltaikou

Zadat poptávku