It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Vytápějte svůj domov, ne planetu. Připravte se na vodík!

svět lodí

Začněte s energetickou transformací právě teď.

Vytápění je běžnou součástí našeho života, ale daň z tohoto dostupného luxusu nese naše planeta. Je načase přejít na vytápění šetrné ke klimatu a zajistit tak udržitelnou budoucnost pro naše děti. Nabízíme vám spotřebiče budoucnosti, které přechod na novou energii umožňují. Tak proč čekat?
extinsa

Jeden prvek - obrovský potenciál.

Abychom snížili obsah CO2 v atmosféře, můžeme buď znatelně omezit svůj životní styl, anebo začít používat alternativu k fosilním palivům.

Nejlépe plyn šetrný ke klimatu, který lze použít k vytápění a pohonu vozidel. Plyn, jehož výroba negeneruje emise CO2 a který lze těžit v neomezeném množství. Takový plyn existuje a jmenuje se vodík.

 • Sbohem, škodlivé emise

  Při spalování zeleného vodíku, vyrobeného z obnovitelných zdrojů energie, nevznikají žádné emise CO2. Jedinými vedlejšími produkty jsou kyslík a voda. Můžeme jej tedy směle označit za uhlíkově neutrální.
 • Neomezený výkon

  Na rozdíl od zemního plynu není vodík fosilním palivem a lze jej vyrábět z různých látek včetně vody. Díky tomu je vodík k dispozici v neomezeném množství.
 • Vysoce efektivní

  1 kg vodíku obsahuje stejné množství energie jako 2,8 kg benzínu. Udrží letadla ve vzduchu po celé hodiny, takže je více než schopen vytápět váš domov.
 • Mnohostranně využitelný

  Může sloužit jako palivo, vyrábět elektřinu a zajisit vytápění. Oblasti použití vodíku jsou pozoruhodné a s rozvojem nových technologií má do budoucna ještě větší potenciál.
extinsa

Proč čekat? Začněte se změnou již nyní!

Navzdory technologickému vývoji topných zařízení v posledních desetiletích a rostoucímu využívání obnovitelných zdrojů energie je stále významná část celosvětových emisí CO2 způsobena vytápěním.
Jedním z klíčů k tomu, aby stávající systémy byly šetrné k životnímu prostředí, je vodík. Připravte se na přechod od zemního plynu k vodíku s kotlem, který je schopen vodík využívat - kotel H2 ready.

Připravte se na vytápění budoucnosti.

Přechod na ekologický kotel je malý krok pro vás, ale velký krok pro životní prostředí. Naše kotle, které umí pracovat až s 20 % vodíku, lze snadno integrovat do topného systému vašeho domova bez náročné instalace a omezení komfortu. Při správných podmínkách je technologie zemního plynu a vodíku bezpečná pro vás i pro planetu. Naše kotle splňují vysoké standardy od návrhu až po instalaci a následný servis. Výběrem kondenzačního kotle, který funguje až s 20 % podílem vodíku, můžete ušetřit až 30 % energie a snížit svou uhlíkovou stopu.

Seznamte se s kondenzačními plynovými kotli H2 ready.

Není třeba čekat. Využít vodík jako zdroj energie je možné již dnes, a to díky kotlům, které mohou spalovat směs 20 % vodíku. Testovali jsme naše kotle v laboratorních podmínkách i při terénních zkouškách ve Velké Británii, Německu a Slovensku. Naše produkty připravené na vodík nabízejí technologie budoucnosti a umožňují přechod na novou energii. Tak proč čekat? Připravte se na změnu již dnes.

Podívejte se na takový produkt

extinsa

Přidejte se k této cestě a začněte se změnou.

Společně jsme na cestě k budoucnosti bez emisí CO2. My a naši partneři vás podpoříme, začínaje odborným poradenstvím až po instalaci a následnou údržbu. Vydejte se na cestu ještě dnes a vyberte si to správné řešení pro svůj domov.

Co můžeme čekat?

Vodík bude postupně dostupný ve stávajících plynových sítích. Nečekejte. Udělejte první krok a připravte svůj domov na budoucnost.

100% pohodlí a technologie budoucnosti

Naším dalším cílem je vývoj nových plynových kotlů na 100 % H2. Mají mnoho výhod a podobností s dnešními kotli na zemní plyn. Zůstaňte s námi.

Nejlepší kombinace pro váš domov

Víme, že pro vytápění s neutrálními emisemi CO neexistuje jediné řešení. Tepelná čerpadla a moderní kotle však budou zajišťovat vytápění a ohřev vody po celá desetiletí. A díky kombinaci těchto dvou technologií můžete využít jejich nejlepší vlastnosti, například s hybridním systémem vytápění.

Nejčastější dotazy k vodíku Často kladené otázky.

 • Kdy bude vodík k dispozici?

  Využití vodíku v každodenním životě se neustále rozvíjí. V první fázi bude vodík dodáván do rozvodných sítí zemního plynu, což bude mít již nyní významný vliv na snížení emisí CO a CO2. Cílem EU je umožnit široké využití vodíku do roku 2050.

 • Co se pro mě s dodávkami vodíku změní ?

  Moc se toho nezmění. Kotle budou mít podobný vzhled jako dnes. Budou připojeny ke stejnému topnému systému v domě se stejnými funkcemi. Také úroveň účinnosti vodíkových spotřebičů bude téměř stejná jako dnes.

 • Budu muset vyměnit kotel a budu potřebovat pomoc instalatéra?

  Pokud již vlastníte kotel připravený na vodík, není třeba nic měnit. Je připraven na směs zemního plynu a vodíku až do výše 20 %. Po přechodu na 100% vodík v síti, lze váš kotel H2 ready jednoduše přestavět. Ostatní kotle bude nutné vyměnit. Pokud tedy ještě nemáte kotel s podporou H2, je nyní ten správný čas na změnu a zajištění budoucnosti vašeho systému vytápění.

 • Bude nutné změnit nastavení mého kotle Vaillant H2 ready?

  Nebude, na kotli H2 ready nemusíte nic měnit. Všechny kotle ecoTEC plus a ecoTEC exclusive, vybavené technologií Vaillant IoniDetect, automaticky detekují kvalitu spalování a upravují poměr vzduchu a plynu pro bezpečný a efektivní provoz.

 • Je snadné vyměnit starý kotel za nový kotel H2 ready?

  Ano, váš starý kotel lze vyměnit bez větší námahy a dopadu na váš topný systém.

 • Bude vodíkový kotel dražší?

  Nebude, protože hlavní součásti kotlů, které mohou pracovat na 20 % H2 nebo 100 % H2, jsou velmi podobné našim současným kotlům. Takže náklady a údržba nebudou výrazně vyšší. Výměna starého kotle za nový kotel, který dokáže pracovat na H2, se vám tak vyplatí.

 • Zvýší se můj účet za plyn díky vodíku?

  Na tuto otázku dnes nedokážeme odpovědět. Ale až se výroba vodíku zvýší, náklady se úměrně sníží a vodík se stane nejlepší alternativou zemního plynu.

 • Jak se zvýší podíl vodíku v zemním plynu?

  Evropské společenství a jeho jednotliví členové již podnikli kroky k rozvoji výrobních kapacit vodíku. Podíl vodíku v zemním plynu pro vytápění se bude nejprve postupně zvyšovat, aby v příštích 15 letech dosáhl hranice až 20 %. Jakmile to výrobní kapacity vodíku umožní, dojde v závislosti na státu, regionu nebo oblasti k přechodu na 100% vodík. Tato fáze bude doprovázena úpravou stávajících kotlů pomocí konverzních sad a postupně instalací 100% vodíkových kotlů. Cílem vodíkové strategie je umožnit široké využití vodíku do roku 2050.

 • Je moje montážní firma schopna vyměnit starý kotel, nebo potřebuji novou montážní firmu?

  Naše partnery pečlivě školíme, abychom vám zajistili nejvyšší úroveň kvality a znalostí. Díky tomu můžete zůstat věrní své dlouholeté montážní firmě a společnosti Vaillant.

 • Proč bych měl používat vodík místo elektřiny a je to opravdu lepší pro klima?

  Využití vodíku pro vytápění je možné okamžitě, a to až do 20% podílu zemního plynu, aniž by se měnila infrastruktura, instalace nebo kotel. Toto již bude mít vliv na snížení uhlíkové stopy (-7 %) a také dalších emisí (-20 % NOx a -50 % CO). Přímé využití elektřiny, například v tepelném čerpadle, také představuje okamžitou příležitost ke snížení emisí CO2 při vytápění. Samozřejmě záleží na situaci, podmínkách a systému.

 • Jak bezpečný je vodík?

  Vodík se v průmyslu používá již téměř sto let. Ve společnosti Vaillant uplatňujeme vysoké standardy při konstrukci, instalaci a údržbě našich kotlů a zajišťujeme, aby váš dům byl připravený na budoucnost.