It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Osvoboďte se od vysokých nákladů za energie

Proč čekat, když prvním krokem k nezávislosti je hybridní systém vytápění?
Hybridní systém vytápění

Hybridní vytápění To není kompromis, ale řešení.

Mnoho starších topných systémů již současným požadavkům nevyhovuje. Efektivní způsob vytápění a šetření zdrojů jsou stále důležitější. Modernizace je však pro některé z nás výzvou a je obvykle spojena s enormními náklady – ale nemusí to tak být vždy. Hybridní systém vytápění může být často nákladově efektivním a účinným řešením a prvním krokem k využívání obnovitelných zdrojů energie.

Široké portfolio výrobků společnosti Vaillant nabízí několik možností, jak hybridní systém vytápění pro uspokojení různých požadavků a potřeb využít.

Přednosti hybridního vytápění Užijte si dlouhodobé výhody s hybridním vytápěním.

 • Nižší provozní náklady

  Hybridní topné systémy Vaillant pracují velmi efektivně a dokážou vždy využívat ekonomicky výhodnější zdroj energie.
 • Udržitelné řešení

  V mnoha případech můžete jednoduše rozšířit svůj stávající topný systém, není nutná žádná rozsáhlá rekonstrukce.
 • Snížení emisí CO2

  Přispějte i vy k ochraně klimatu. Hybridní systémy vytápění účelně využívají převážně obnovitelné zdroje energie. Fosilní energii, například plyn, využívají jako podpůrný zdroj k pokrytí nejvyšší poptávky a to zejména v zimě nebo třeba pro ohřev teplé vody.
 • Snížení závislosti na fosilních palivech

  Hybridní topné systémy pracují ruku v ruce, aby vždy vytápěly efektivně. Tepelné čerpadlo dokáže pokrýt většinu vašich potřeb vytápění pomocí obnovitelné energie, čímž výrazně snížíte svou spotřebu fosilních paliv. Využívejte méně plynu a více ekologicky šetrná tepelná čerpadla.
Rozhovor s nosičem před hybridním systémem

Definice hybridního vytápění Co je hybridní systém vytápění?

Hybridní systém vytápění rozšiřuje konvenční plynový kotel o topný systém využívající obnovitelné zdroje, jako je tepelné čerpadlo, solární panely nebo biomasa. Ve většině případů se pod pojmem hybridní vytápění rozumí kombinace klasického plynového kotle s tepelným čerpadlem.

V hybridním systému s tepelným čerpadlem, lze tepelné čerpadlo používat po celý rok, ale nejúčinněji pracuje při vyšších venkovních teplotách. Kotel je naopak nejúčinnější, když je zima. Hybridní topný systém sleduje venkovní teploty i výstupní teplotu a automaticky vybírá tu nejúčinnější variantu.

Pokud je například venkovní teplota -10°C nebo více, tepelné čerpadlo vytápí váš dům a ohřívá teplou vodu pomocí obnovitelné energie. Kotel tedy nemusí být v provozu. Jakmile teplota klesne, systém se přepne na váš kotel. To znamená více pohodlí při minimálních nákladech na energii.

Svůj stávající plynový kotel můžete dovybavit novým tepelným čerpadlem nebo se rozhodnout pro zcela nový hybridní systém tepelného čerpadla v závislosti na požadavcích vaší budovy. Ve většině případů si dokonce můžete ponechat své stávající radiátory a potrubní rozvody.

Máte plynový kotel a chcete jej doplnit o tepelné čerpadlo?

Hybridní systém s tepelným čerpadlem Kdy je hybridní systém tím správným řešením?

Hybridní systém s tepelným čerpadlem může být ideálním řešením pro různé projekty renovace nebo modernizace vaší stávající budovy. Hybridní systém je také ideální pro použití jako přechodné řešení, pokud chcete později přejít na kompletní obnovitelný systém. Níže naleznete nejrelevantnější případy použití nebo požádejte montážního partnera Vaillant, aby vám pomohl najít ten správný systém pro vaše potřeby.

Jak to může fungovat, si vyzkoušejte v našem simulátoru.

Modernizace – renovujte svůj starý topný systém.

Současný stav:
"Můj dům je dobře izolovaný, ale můj kotel je zastaralý. Chci si snížit účet za plyn, aniž bych musel dělat velkou rekonstrukci, a dál topit svými stávajícími radiátory."

Hybridní systém pro modernizaci

Doporučení:
Nový hybridní systém, kombinující plyn a elektřinu je ideální řešení. Většinu vytápění a ohřevu vody zajišťuje tepelné čerpadlo. Kotel zajistí vytápění pouze v případě vysoké poptávky tepla. Váš systém se skládá ze 100 % nových zařízení Vaillant:

 • Nový plynový kotel
 • Nové tepelné čerpadlo vzduch-voda
 • Nový 45l vyrovnávací zásobník
 • Nový zásobník teplé vody
 • Nový systémový regulátor

Výhody tohoto systému:

 • Optimalizovaná energetická účinnost, díky chytré kombinaci těch nejlepších technologií tepelného čerpadla a plynového kotle
 • 100% perspektivní spotřebiče pro další roky

Vylepšení - rozšiřte svůj stávající funkční kotel o tepelné čerpadlo.

Současný stav:
"Můj současný kotel není příliš starý, stále splňuje nejnovější požadavky. Přesto můj účet za plyn stoupá. Mám velký zájem o hybridní systém, který by mi snížil náklady na vytápění a byl méně závislý pouze na plynu."

Hybridní systém pro zlepšení

Doporučení:
Stávající systém vytápění a ohřevu vody doporučujeme doplnit tepelným čerpadlem vzduch-voda. Většinu topného výkonu zajistí tepelné čerpadlo. Plynový kondenzační kotel dodává 100 % teplé vody do zásobníku teplé vody a topí pouze v době topné špičky. Váš systém se skládá z nových a starých spotřebičů:

 • Nové tepelné čerpadlo vzduch-voda
 • Nový 45l vyrovnávací zásobník
 • Systémový regulátor Vaillant (pokud není nainstalován)
 • Stávající plynový kotel
 • Stávající zásobník teplé vody

Výhody tohoto systému:

 • Investice pouze do tepelného čerpadla a vyrovnávacího zásobníku
 • Snadná budoucí výměna kotle se stejnou využitou plochou, stejnými montážními body, stejným potrubím a vedením spalin

Optimalizace – pro větší kontrolu a pohodlí, s ohledem na požadovanou teplotu.

Současný stav:
„Můj plynový kombinovaný kotel byl vždy ideálním řešením pro vytápění a ohřev vody v mém domě. To se ale nyní mění s rostoucí cenou a nejistotou fosilních paliv. Chci více kontroly a pohodlí, aniž bych svou technickou místnost zaplňoval spoustou nových spotřebičů!“

Hybridní systém pro optimalizaci

Doporučení:
Doporučujeme zcela nový, kompaktní a účinný hybridní systém. Tepelné čerpadlo zajišťuje většinu vytápění venkovní jednotkou. Kompaktní nástěnný kombinovaný kotel zajistí 100 % teplé vody a vytápění pouze v případě vysokého odběru (např. při velké zimě). Váš systém se skládá ze 100 % nových zařízení Vaillant:

 • Nový kombinovaný kotel
 • Nové tepelné čerpadlo vzduch-voda
 • Nový 45l – vyrovnávací zásobník
 • Nový systémový regulator

Výhody tohoto systému:

 • Prostorově úsporné řešení
 • Všechny spotřebiče jsou nástěnné a kompaktní. Není potřeba žádný externí zásobník.

Pár komponentů, ale společný cíl: vysoce účinné vytápění.

Srdce vašeho systému: tepelné čerpadlo. Jako primární zdroj energie topí ekologicky a s maximální účinností – tepelné čerpadlo aroTHERM plus.

• Vysoce účinný provoz s koeficientem výkonu (COP) až 5,4

Nejtišší ve své kategorii - neruší vás, ani vaše sousedy

• Prostorově úsporná venkovní instalace s moderním designem

Přebírá provoz ve špičče. Plynový kondenzační kotel jako je ecoTEC plus překlenuje provoz za neefektivních podmínek pro tepelné čerpadlo, jako jsou velmi nízké venkovní teploty.

• Velmi příznivý poměr ceny a výkonu a zvláště spolehlivý a efektivní provoz díky inovativní kondenzační technologii

• Kotel s novým a moderním designem

• Automaticky detekuje různé druhy a kvality plynu a nezávisle optimalizuje provoz

• Nejnovější řady kotlů jsou již dnes připraveny na směsi plynu, a to až s 20 % vodíku

Horká voda, když ji potřebujete. S naším optimálně izolovaným zásobníkem teplé vody uniSTOR.

• Vysoký komfort teplé vody pro spotřebu 200 až 500 litrů

• Vysoká spolehlivost

• Řada „exclusive“:
- Třída energetické účinnosti A
- Izolace: Až o 50 % nižší tepelné ztráty díky vysoce kvalitní vakuové tepelné izolaci

• Řada "plus":
- Úsporný komfort teplé vody snižuje energetické ztráty v pohotovostním režimu až o 28 %

Malé, ale zvláště důležité: Náš systémový regulátor sensoCOMFORT vám dává plnou kontrolu nad vytápěním. Dále zaručuje, že všechny systémové komponenty pracují ruku v ruce, aby vyhovovaly vašim potřebám.

• Chytré ovládání přes aplikaci v kombinaci s naším internetovým modulem sensoNET

• Možnost bezdrátové instalace pro flexibilní umístění a pohodlné ovládání

• Pohodlné ovládání pomocí dotykového displeje

Máte zájem o hybridní systém s tepelným čerpadlem?

Ovládání zavěšené na stěně

Mozek vašeho vytápění.

Používejte to nejlepší z obnovitelných a fosilních energií. Řídicí jednotka systému automaticky rozhoduje, který zdroj energie použít pro efektivní provoz systému. Pokud je tepelné čerpadlo účinnějším zdrojem tepla, zůstane kotel zpočátku vypnutý, dokud tepelné čerpadlo pokryje potřebu tepla samo. Pokud tepelné čerpadlo nedosáhne požadovaného výkonu nebo teploty v místnosti, automaticky se zapne i systém plynového vytápění.

ženy používající regulaci vytápění sensoCOMFORT

Mějte své náklady na energii pod kontrolou.

Zajistěte si příznivé vytápění i při rostoucích cenách energií. V základním nastavení sensoCOMFORT můžete také zadávat a aktualizovat aktuální ceny energií. Můžete zadat jak nízké a vysoké tarifní ceny vašeho dodavatele elektřiny, tak i cenu za kWh spotřeby plynu. Regulátor kontroluje, který zdroj energie je pro pokrytí vašich potřeb vytápění nejlevnější, a automaticky přepíná mezi obnovitelnými a fosilními palivy.

Nejčastější dotazy k hybridnímu vytápění Často kladené dotazy

 • 1. Jaké jsou rozdíly mezi hybridním systémem s tepelným čerpadlem a samostatným tepelným čerpadlem?

  Samostatná tepelná čerpadla vzduch - voda zcela nahradí váš stávající kotel. Hybridní systém vytápění intuitivně přepíná mezi zdroji paliva pomocí inteligentního řídicího systému. Jaký systém dává největší smysl, záleží na vašich požadavcích a stavu potrubních rozvodů a radiátorů ve vaší domácnosti.

 • 2. Kdy zvolit hybridní systém a kdy samostatné tepelné čerpadlo?

  Samostatné tepelné čerpadlo zpravidla doporučujeme tam, kde je dostačující vstupní teplota do radiátorů pod 55 °C. Pokud je potřeba více než 55 °C, tak už je třeba uvažovat mezi možnostmi: hybridní systém s tepelným čerpadlem nebo zásadní modernizace či dokonce kompletní rekonstrukce topného systému.

  Zda vám postačí 55 °C, si můžete i sami vyzkoušet. Nastavte si na vašem spotřebiči maximální výstupní teplotu na 55 °C a rozhodněte se v chladném zimním dni, zda je u vás doma stále příjemně teplo či nikoliv.

  Případně si můžete provoz hybridního systému Vaillant sami jednoduše vyzkoušet pomocí našeho simulátoru: Simulátor hybridního systému. Po zadání několika vstupních testovacích parametrů zjistíte, zda by za daných okolností bylo v provozu tepelné čerpadlo či přídavný zdroj, resp. třeba kondenzační kotel.

 • 3. Kolik stojí hybridní systém vytápění?

  Hybridní systémy s tepelnými čerpadly jsou ideální pro energetické modernizace stávajících budov. Náklady závisí na konkrétních stavebních podmínkách, ale s největší pravděpodobností budete moci využít stávající potrubní rozvody a systém radiátorů. Rádi Vám zpracujeme nabídku, která splní vaše požadavky.

  Nezapomeňte se informovat o dotačních programech a snižte tak své náklady.

 • 4. Mohu si ponechat svůj stávající kotel, potrubí a radiátory?

  Vše výše uvedené lze zachovat a propojit, a to s minimální námahou. Nutné je jen nové připojení k venkovní jednotce tepelného čerpadla. I v budoucnu máte možnost vyměnit svůj stávající kotel za nový kotel Vaillant. Jednoduchá výměna kotle, se stejným požadavkem na plochu stěny, stejnými montážními body a připojením potrubí a komína usnadňuje modernizaci.

 • 5. Které stávající kotle mohu nadále používat pro svůj nový hybridní systém?

  Pokud je váš stávající kotel stále v dobrém stavu, můžete si jej ve většině případů ponechat a jednoduše jej zkombinovat s novým tepelným čerpadlem. S naším inteligentním regulátorem sensoCOMFORT jsme schopni integrovat všechna stávající zařízení do našeho systému. Lze i kombinace s plynovými kotli jiných výrobců. Vzhledem k tomu, že výměna dat a ovladatelnost jsou však limitované, nebude kombinace s jinými značkami tak efektivní jako kombinace s plynovým kotlem Vaillant.

 • 6. Jaké jsou nevýhody hybridního systému?

  Dva topné zdroje znamenají větší nároky na prostor. Široké produktové portfolio Vaillant s nástěnnými a volně stojícími jednotkami však nabízí absolutní flexibilitu.

  Dále pak vzhledem k péči o dvě zařízení, mírně vzrostou i náklady na pravidelné servisní prohlídky.

 • 7. Později bych rád přešel na zcela obnovitelný systém. Co musím vzít v úvahu, pokud má být hybridní systém použit pouze jako přechodné řešení?

  • Výkon tepelného čerpadla:
   Tepelné čerpadlo musí být naplánováno tak, aby samo zvládlo topnou zátěž v případě odstranění plynového kotle.
  • Při plánování počítejte s budoucími rekonstrukcemi domu, protože později mohou ovlivnit tepelnou zátěž: Co ještě chci ve svém domě vyměnit nebo zateplit?
  • Společně s instalačním technikem si můžete předem ověřit, zda je možné snížit teploty systému pro případný samostatný provoz tepelného čerpadla. Tímto způsobem můžete určit, zda můžete vyhovět svým potřebám se samostatným tepelným čerpadlem, nebo zda by bylo třeba provést další opatření nebo modernizace.
  • Záložní zdroj:
   Když je vynechána plynová jednotka, je zapotřebí záložní elektrický zdroj - v našem případě je již součástí vnitřních jednotek či modulů.
  • Příprava teplé vody:
   Zvažte a ověřte, zda tepelné čerpadlo zvládne přípravu teplé vody samo. Například ne každý zásobník teplé vody je svou plochou výměníku nutně vhodný pro tepelná čerpadla.
  • Nastavení ovládání:
   Různé parametry, jako je nastavení bivalentního bodu, musí nakonfigurovat odborník znalý konkrétního topného systému.

 • 8. Co znamená „dobře izolovaná“ budova?

  Toto je určeno hodnotou U. Hodnoty U poskytují informace o tom, jak dobře stavební konstrukce, jako např. izolované sendvičové panely, udržují rozdílné teploty vnějšího a vnitřního prostoru. Čím je hodnota U nižší, tím jsou izolační vlastnosti lepší. Hodnoty U se obecně pohybují od 0,1 (velmi nízké tepelné ztráty) do 1,0 (vysoké tepelné ztráty). Obecně má dobrá venkovní fasáda budovy U-hodnotu 0,25 W/m²K.