It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

150 let historie firmy Vaillant

Úspěšná historie naší rodinné firmy začala v roce 1874, kdy ji založil Johann Vaillant v Remscheidu. Od té doby jsme jako přední výrobce zásadně ovlivňovali trh s topnou, ventilační a klimatizační technikou. Vydejte se s námi do minulosti naší rodinné firmy a seznamte se s jejími milníky!
historie
Mega tovarna na vyrobu tepelych cerpadel

2024 – Vaillant slaví výročí 150 let od svého vzniku

Všechno to začalo 1. srpna 1874 v Remscheidu. Ve svých 23 letech zakládá Johann Vaillant svůj podnik, který je o 150 let později zastoupen ve více než 60 zemích světa, zaměstnává přibližně 17 000 lidí a provozuje deset vývojových a výrobních závodů.

Tato rodinná společnost zajišťuje již 150 let pohodlí ve vašich domovech a stará se o lepší klima uvnitř každého domu i ve světě kolem něj.

Více o historii společnosti Vaillant se dozvíte zde.

Mega tovarna na vyrobu tepelych cerpadel

2023 – První mega továrna na výrobu tepelných čerpadel

Vaillant otevírá svůj nový mega výrobní závod na tepelná čerpadla ve slovenské Senici. Tato nová továrna, která má rozlohu 100 000 metrů čtverečních, je určena výhradně na výrobu tepelných čerpadel. Její výrobní kapacita je 300 000 tepelných čerpadel ročně! Vaillant tak zdvojnásobuje svou výrobní kapacitu na více než půl milionu tepelných čerpadel ročně.

Vaillant slaví 30 let na českém trhu

2022 – Vaillant slaví 30 let na českém trhu

Značka Vaillant vznikla v německém Remscheidu již v roce 1874, přičemž na českém trhu začala prodávat své výrobky počátkem roku 1992.

Tři desetiletí se již staráme o to, aby naši zákazníci měli ve svých domovech příjemné teplo a dostatek teplé vody. Patříme k předním výrobcům tepelné techniky nejen v České republice a zásadně tak ovlivňujeme trh s topnou, ventilační a klimatizační technikou v mnoha zemích po celém světě.

Naše výrobky jsou součástí již několika stovek tisíc domácností v České republice také díky mnoha věrným partnerům, za což jim patří naše velké DÍKY!

Nadále budeme usilovat o to, abychom i v nadcházejících letech zůstali předním dodavatelem tepelné techniky. Přitom se budeme snažit veškeré činnosti provádět s ohledem na životní prostředí, abychom dostáli naší vizi: Dbáme o lepší klima. Pro každý domov i svět kolem něj.

logo Vaillant 2020

2020 – Vaillant mění logo

Logo Vaillant existuje již více než 120 let a od svého vzniku prošlo již několikrát různými úpravami. "Zajíc ve vejci" dal společnosti Vaillant GmbH velmi výraznou tvář hned od prvního dne. Od roku 1899 tento motiv zdobí všechny produkty, katalogy a brožury společnosti, která sídlí v německém městě Remscheid. Během pár let se dobrá pověst společnosti Vaillant rozšířila po celém Německu i za jeho hranice. Nová podoba loga je moderní, jasně čitelná a rozeznatelná. Věříme, že se vám bude líbit stejně jako nám!

První zavěšené tepelné čerpadlo

2017 - Vaillant představuje své první závěsné tepelné čerpadlo

Koncem roku 2017 představila značka Vaillant své první závěsné tepelné čerpadlo geoTHERM 36/4.1 v provedení země/voda, které je ideálním a cenově výhodným řešením pro nízkoenergetické a pasivní domy. Jedná se o tepelné čerpadlo ve velikosti závěsného kotle. Součástí čerpadla jsou řízená vysoce účinná oběhová čerpadla topení a nemrznoucí směsi. Funkce Sound Safe System zajišťuje nízkou hlučnost do 44 dB (A). K regulaci topného systému pak poslouží ekvitermní regulátor multiMATIC 700. V rámci veletrhu Aquatherm 2018 jsme za tento výrobek získali zlatou medaili. Odborná porota ocenila především kompaktní provedení, vysokou úroveň technického a inovativního řešení. Veškeré informace o tomto produktu naleznete zde.

MS Vaillant start v roce 2013

2013 – MS Vaillant se vydává na evropské turné

Pod heslem "Energie v pohybu" přináší Vaillant od března do září 2013 ukázku přechodu na moderní systém vytápění. Ve více než 50 evropských městech se mohou instalatéři a zájemci z řad spotřebitelů na 100 metrů dlouhé výstavní lodi seznámit s úsporami energie, které může nabídnout moderní topná technika.

Nová generace ovladačů VRC na stěně

2011 – Komfort – intuitivní regulace

Snadné ovládání má ve spotřebičích Vaillant dlouhou tradici. Nová generace regulátorů calorMATIC pokračuje v této tradici s vizí do budoucnosti. Regulace respektuje potřeby spotřebitele. Pomocí moderního intuitivního ovládání regulátoru calorMATIC lze nastavit požadovanou pokojovou teplotu. Rychlou a snadnou obsluhu umožňuje otočný a zároveň tlačítkový spínač a jednotné ovládání pomocí tlačítek. Regulátor pokojové teploty calorMATIC funguje individuálně a intuitivně.

Solární panely na střeše

2008 – Solární boom v Gelsenkirchenu

Vaillant vyrábí v závodě v Gelsenkirchenu na maximálně efektivní úrovni a dokáže zde vyprodukovat až 150.000 solárních kolektorů s celkovou plochou kolektorů přibližně 370.000 čtverečních metrů. Každý solární kolektor získává až 1.350 kilowatthodin energie za rok, a tak dosahuje snížení emisí CO2 přibližně o 450 kilogramů.

2007 – Zajíc Vaillant se odvažuje k velkému skoku

Vaillant se rozvíjí, Asie se rozvíjí. Nabízí se tedy řešení, jak obě tyto tendence propojit. Vaillant otevírá závod v čínském městě Wuxi, který zásobuje výhradně asijsko-pacifický trh.

Tepelné čerpadlo Vaillant v podkrovním podlaží

2006 – Zahájení vlastní výroby tepelných čerpadel

Zahájením výroby tepelných čerpadel v závodě v Gelsenkirchenu se Vaillant vydává na cestu technologie, která je šetrná ke klimatu.

ecoCOMPACT v zelené místnosti

2001 – Nové tisíciletí začíná úsměvem

Zavedením kompletně nové generace ekologických kondenzačních kotlů na trh, např. ecoCOMPACT, se Vaillant znovu důrazně prosadil na poli účinnosti a designu: nové kotle jsou vyznamenány cenou iF design award. Kromě toho dostávají nová zařízení s charakteristickým „úsměvem Vaillant“ poprvé jednotný ovládací panel.

1999 – Výročí – mnoho důvodů k oslavám

Prodejem 40 milionů zařízení oslavuje Vaillant 125. výročí založení firmy a je vyznamenán německou cenou za kvalitu.

Solární panely na střeše

1997 – Slunci vstříc

Zařazením solárních termických systémů pro ohřev teplé vody do svého portfolia, rozšiřuje Vaillant své produkty o obnovitelné zdroje energie – je to krok zaměřený na budoucnost.

Kuchyně

1995 – Inovativní kondenzační technologie

V roce 1995 uvádí Vaillant na trh svůj první závěsný kondenzační kotel. Tímto krokem se značka Vaillant stala znovu průkopníkem v nové ekologické technologii.

Žena si suší vlasy

1991 – Vaillant se vydává po zelené

Novým topným modulem se sníženým množstvím škodlivin se Vaillant záhy prosadil na poli ochrany životního prostředí. Je to první atmosférický hořák s plným předsměšováním a s vodním chlazením, který se vyznačuje nízkými hodnotami emisí. Úspěch na trhu dává firmě Vaillant za pravdu: v Polsku, Česku, Maďarsku a v Turecku jsou založeny dceřiné společnosti.

Dodávka Vaillant před Eiffelovou věží

1970 – Vaillant se vydává do světa

Zastoupení v Nizozemsku, Rakousku, Belgii, Francii, Velké Británii a v Itálii přinášejí firmě Vaillant postupně také narůstající mezinárodní popularitu, coby výrobce garantujícího komfort. V roce 1972 prodal Vaillant již osm milionů spotřebičů.

Telefonující žena v kanceláři

1967 – Důmyslná kombinace

Firmě Vaillant se podařilo propojit vytápění a ohřev teplé vody v jednom kompaktním závěsném kotli Combi-Geyser VCW20. Tento kotel vyniká krátkou dobou ohřevu a topným výkonem přizpůsobeným dané potřebě tepla.

Žena v koupelně

1961 – První závěsný kotel

Inovativním kotlem Circo-Geyser MAG-C 20 uvádí Vaillant jako první světový výrobce na trh závěsné kotle, a tak znovu definuje hranice technických možností.

1955 – Rokenrol a teplá voda

Německo je na vzestupu. Také Vaillant se raduje ze všeobecné euforie v zemi a v srpnu vyrábí svůj milióntý kotel Geyser.

První ústřední topení v roce 1924

1924 – Ústřední topení – vynález firmy Vaillant

Dosud se musela každá místnost vytápět vlastními kamny nebo krbem. Díky kotli s ústředním topením a příslušnému systému bylo poprvé dosaženo toho, aby se přes centrální rozdělovač vytápělo několik radiátorů zároveň – byla to jedna z průkopnických inovací firmy Vaillant.

První nástěnný plynový ohřívač do vany

1905 – Další velký vynález … je malý

Vaillant jako první výrobce uvádí na trh plynová koupelnová kamna jako závěsný spotřebič a tímto vynálezem se postará o více místa v koupelně.

Zajíc líhnoucí se z vejce

1899 – Tváří značky Vaillant se stává zajíc

Jedné Velikonoční neděle objevuje Johann Vaillant při listování časopisem zajíce, který se vylíhl z vajíčka a v tu chvíli ví docela přesně, že právě tento zajíc se stane jeho značkou. Stejně jako samotný podnik, tak i značka v podobě zajíce se během let modernizuje a dnes představuje nejznámější logo v oblasti topné techniky v Evropě.

první plynová lázeňská trouba

1894 – Průkopník a první velkolepá inovace

Vynálezem plynových koupelnových kamen jako „uzavřeného systému“ mění Johann Vaillant jednou provždy trh. Poprvé je voda ohřívána v uzavřeném systému, aniž by přicházela do styku se škodlivými spalinami: revoluce ve způsobu ohřevu teplé vody.

První obchodní seminář společnosti Vaillant

1874 – Začátek úspěšné historie

Johann Vaillant, desáté dítě v rodině, zakládá v roce 1874 svůj vlastní podnik jako měditepec a výrobce čerpadel. To je začátek úspěšné historie firmy Vaillant.