It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Elektrické kotle pro komfort vašeho domova.

Elektrický kotel eloBLOCK ve sklepě

Jak fungují elektrické kotle Dokonalý elektrický kotel jako vhodné řešení.

Elektrické kotle se od ostatních topných systémů na plyn a tuhá paliva liší v jednom zásadním detailu: elektrické kotle nevyžadují k výrobě tepla spalování plynných nebo pevných látek. Váš domov je vytápěn čistou elektřinou. Elektrické kotle jsou vhodným řešením, pokud váš dům není připojen k plynové síti a skvěle fungují také jako doplněk v hybridním systému s dalšími zdroji tepla.

elektrický kotel

Jaké jsou výhody elektrických kotlů?

Elektrické kotle mají řadu výhod - pokud jsou pro jejich použití vhodné podmínky. Níže se dozvíte, pro koho je elektrický kotel vhodný, kdy se vyplatí a jak z něj můžete vytěžit to nejlepší.

 • Spolehlivý provoz a nenáročná údržba.

  Díky jednoduchému mechanismu elektrického kotle se můžete spolehnout na bezstarostný provoz.
 • Tichý provoz.

  Elektrické kotle jsou při provozu tišší, zejména díky menšímu počtu pohyblivých částí uvnitř zařízení.
 • Snadná instalace.

  Elektrické kotle nepotřebují odvod spalin ani plynové potrubí, jsou proto flexibilnější a jednodušší na instalaci.
 • 0 % emisí uhlíku.

  Pokud je elektrokotel provozován na elektřinu z obnovitelných zdrojů energie, je zcela bezemisní.

Vhodné použití elektrického kotle závisí na níže uvedených okolnostech. V mnoha případech mohou mít větší smysl jiná topná zařízení, např. tepelné čerpadlo. Při zvažování pořízení elektrického kotle je tedy třeba vzít tyto aspekty v úvahu:

 • Nákladově náročné
  Pořizovací náklady jsou sice nižší, ale elektřina je nejdražší energií pro vytápění, takže provozní náklady mohou být dlouhodobě vyšší.
 • Ekologická šetrnost závisí na typu použité elektřiny
  Ekologická šetrnost klesá, pokud se elektřina vyrábí z fosilních paliv namísto z obnovitelných zdrojů.

Zaujaly vás výhody elektrického kotle?

INSTALACE ELEKTRICKÉHO KOTLE Síla jednoduchosti.

Díky výše uvedeným výhodám je instalace elektrického kotle jednodušší než u jiných typů, jako jsou plynové kotle nebo kotle na tuhá paliva. Vzhledem k tomu, že nedochází k odvodu spalin, elektrický kotel nevyžaduje kouřovod ani komínový systém, a proto může být instalován na vnitřní stěnu. Díky všem těmto faktorům je instalace elektrických kotlů rychlejší a cenově výhodnější.

 1. Vyberte si svůj elektrický kotel.
 1. 1

  Vyberte si ten správný kotel

  Společně s odbornou firmou zanalyzujete svou situaci a vyberte ten správný elektrciký kotel.

 2. 2

  Získejte nabídku zdarma

  Rádi vám připravíme nezávaznou cenovou nabídku a certifikovaný montážní partner vám nabídne také cenu včetně nákladů na instalaci.

 3. 3

  Nainstalujte si systém

  Certifikovaná montážní firma vám nainstaluje nový elektrický kotel a postará se případně i o váš starý kotel. Může vám také nabídnout prodlouženou záruku a servisní smlouvu.

Náklady na elektrický kotel Pojďme se podívat na náklady.

Přesné náklady závisí na vašem topném systému a spotřebě. Bez ohledu na typ jsou elektrické kotle obecně tím dražší, čím větší výkon požadujete. Ten se může pohybovat od 6 kW do 28 kW.
Ve srovnání s plynovým kotlem je pořizovací cena elektrického kotle výhodnější, ale provoz spotřebiče může být dražší v závislosti na cenách plynu a elektřiny.

Solární panely na střeše

Ideální a udržitelná dvojice: Elektrické kotle v kombinaci s fotovoltaickým systémem.

Fotovoltaika a elektrické kotle jsou skvělou a úspornou kombinací. Díky vlastní výrobě elektřiny můžete přímo napájet elektrický kotel. Vyrobenou elektřinu můžete využít pro vlastní potřeby nebo ji dodávat do sítě. Využití obnovitelných zdrojů energie se vyplatí zejména v případě, že máte vysokou vlastní spotřebu. V době nízké výroby energie ze slunce v důsledku malého množství slunečního záření je možné vyrovnávat energii dodávanou do sítě potřebnou energií od dodavatele elektřiny.

Snadné pořízení, rychlá instalace!

Nejčastější dotazy k elektrickým kotlům Často kladené dotazy.

 • Lze elektrický kotel používat pro ohřev teplé vody?

  Elektrický kotel můžete používat v kombinaci s externím zásobníkem (za pomoci externího trojcestného ventilu).

 • Fungují elektrické kotle také s radiátory?

  Elektrický kotel ohřívá otopnou vodu, která pak cirkuluje v radiátorech nebo podlahovém vytápění.

 • Co je výhodnější: plynový nebo elektrický kotel?

  Toto vždy záleží na mnoha okolnostech a vašich potřebách. Obě technologie mohou být vhodným řešením pro vaši domácnost. Plynový kotel je díky své vyšší účinnosti a výkonu schopen lépe uspokojit vyšší nároky na vytápění a ohřev teplé vody. Elektrický kotel je zase perfektní volbou pro malé prostory, například rekreační chaty.
  Elektrické kotle také neprodukují žádné emise CO2, pokud vaše elektřina pochází z obnovitelných zdrojů, např. z fotovoltaického systému. To z nich činí ekologicky šetrné řešení. Obě varianty jsou také vhodné pro hybridní systém vytápění jako doplněk v době vysoké potřeby tepla nebo teplé vody.