It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Je čas se rozloučit: Kdy začít modernizovat svůj topný systém.

Myšlení člověka

Důvody pro výměnu plynového kotle Kdy je načase vyměnit plynový kotel?

Všimli jste si, že váš topný systém už není v nejlepší kondici? Možná čas od času vypadává nebo vydává podivné zvuky. Možná, že když se sprchujete, teplota vody kolísá. A vaše účty za energie jsou stále vyšší.

Stárnoucí topný systém může být méně účinný. A díky moderním technologiím, kde jde ruku v ruce vyšší výkon s nižší spotřebou, nastane čas, kdy má smysl starý systém vyměnit.

Toto jsou známky toho, že nadešel ten pravý čas:

 • Servisní technik zjistil na vašem kotli závadu, ale jedná se o starý model a náklady na opravu jsou vysoké.

 • Spotřebu energie nelze řádně monitorovat ani řídit a termostaty neposkytují dostatečnou kontrolu.

 • Kotel má nízkou energetickou třídu "G".

 • Vaše zařízení běží nepřetržitě.

Výhody výměny staršího kotle Plusové body pro výměnu.

Nový plynový kotel nebo topný systém představuje nemalou investici. Tím spíše je třeba si toto rozhodnutí řádně promyslet. Seznamte se s výhodami, které výměna kotle přináší:

 • Snižte náklady na energii.

  Výměna starého kotle za nový může přinést poměrně výraznou úsporu energie až o 30%. Přechodem na obnovitelné zdroje energie můžete ušetřit ještě více.
 • Zvyšte hodnotu své nemovitosti.

  Nový energeticky účinný topný systém zvýší atraktivitu vaší nemovitosti.
 • Matka Země vám poděkuje.

  Všichni mluví o emisích CO² - a mají k tomu dobrý důvod. Nový plynový kotel nebo ještě lépe ekologické tepelné čerpadlo či hybridní topný systém vám emise pomohou snížit.
 • Mějte vše pod kontrolou.

  S topným systémem máte vše pod kontrolou: komfort i náklady. Se správným ovládáním vytápění a termostaty budete moci přesně sledovat teplo v celém vašem domově.

Vyměňte včas svůj plynový kotel.

vzduchové tepelné čerpadlo

Volba je na vás. Pomůžeme vám s rozhodnutím.

Tepelná čerpadla - ekologická, energeticky účinná a perspektivní.

Tepelná čerpadla využívají teplo z okolního prostředí a jsou tím nejlepším řešením v oblasti energeticky účinného vytápění. Existují různé druhy tepelných čerpadel, která čerpají přírodní teplo ze vzduchu, země nebo vody. Způsob jejich fungování je poměrně důmyslný: tepelná čerpadla využívají k pohlcování tepla chladivo. To se stlačuje, čímž se dále zvyšuje teplota, kterou lze následně využít k vytápění vašeho domu.

Obecně lze říci, že tepelné čerpadlo je skvělým řešením pro nemovitosti, které jsou dobře izolované a v ideálním případě mají podlahové vytápění.

Další informace o modernizaci pomocí tepelného čerpadla

Dvě osoby provádějící výzkum

Plynové kondenzační kotle - nejjednodušší způsob náhrady stávajícího systému vytápění.

Plynové kotle byly po desetiletí jedničkou ve vytápění - a i dnes jsou dobrou volbou pro modernizaci starého systému. Moderní plynové kondenzační kotle Vaillant jsou cenově dostupné a jednoduché na instalaci. Díky své prémiové kvalitě vám poskytnou vysokou účinnost a komfort po mnoho let.

Od nekondenzační ke kondenzační plynové technologii Několik důležitých skutečností, které je třeba vzít v úvahu.

Výměna starého plynového kotle za moderní kondenzační kotel je poměrně jednoduchá, nicméně montážní technik bude pravděpodobně muset provést drobné úpravy. Nový systém má totiž větší a účinnější výměník tepla, který zachycuje teplo ze spalin. V důsledku toho bude muset technik provést úpravu systému odvodu spalin a také přidat přípojku pro odvod kondenzátu.

Dostatek teplé vody je jedním z důležitých požadavků na komfort. Jak si ale vybrat mezi kombinovaným plynovým kotlem a systémem se samostatným zásobníkem teplé vody?

Jak už to tak bývá, obě možnosti mají svá pro a proti. Pojďme se na ně podívat.

Kombinované plynové kotle vyrábějí teplo a teplou vodu v jednom zařízení.

Kompaktní a prostorově úsporný: vzhledem k tomu, že se v tomto kotli neskladuje voda, zabírá velmi málo místa. Díky svým malým rozměrům jej lze snadno instalovat v každé koupelně nebo kuchyni.

Počáteční náklady jsou velmi přijatelné: ohřívač s průtokovým ohřevem teplé vody je ještě levnější variantou.

Neomezené množství teplé vody: poskytuje tolik teplé vody, kolik potřebujete - tedy pokud se o ni v jednom okamžiku nedělíte s celou svou rodinou.

- Spotřebovává energii pouze tehdy, když se skutečně používá: když si například vezmete dovolenou, kotel nespotřebovává žádnou energii.

Systémové řešení se vždy skládá z kotle a samostatného zásobníku teplé vody. Tyto systémy jsou ideální např. pro rodinný dům s několika koupelnami, kde je potřeba velké množství teplé vody současně.

Šetrnost k životnímu prostředí: Zásobník teplé vody je možné kdykoli doplnit o obnovitelné zdroje energie.

Vysoký komfort teplé vody: Poskytuje dostatek teplé vody při konstantní teplotě pro více uživatelů: teplou vodu může používat několik členů rodiny současně.

 1. Jak vybrat vhodný plynový kotel
 1. 1

  Vyberte si vhodný plynový kotel

  Společně s certifikovaným partnerem Vaillant zmapujte svou situaci a vyberte svůj budoucí plynový kotel.

 2. 2

  Získejte nabídku zdarma

  Montážní partner Vaillant vám předloží nabídku včetně konkrétních nákladů na instalaci.

 3. 3

  Nainstalujte si systém

  Váš montážní partner Vaillant vám nainstaluje nový plynový kotel a postará se o váš starý. Může vám nabídnout prodlouženou záruku na 5 let a servisní smlouvu.

chytré ovládání prostřednictvím chytrého telefonu

Chytrý domov je dokonalý domov.

Představte si domov, který přesně ví, co máte rádi: který vás ráno přivítá vaší oblíbenou písničkou, kde se žaluzie postupně rozevírají při zvuku vašeho hlasu. A světla se jedno po druhém rozsvěcují. A pak - vaše první kroky vedou do útulné koupelny - již s ideální teplotou. Prostě ráj. Vyhřáté dlaždice vás vedou až do sprchy. A poté, když zamíříte do kuchyně, vás přivítá vůně čerstvě uvařené kávy. Skvělý způsob, jak začít den.

Chytrá domácnost: Připojení pro větší pohodlí

Chytrá domácnost vám nabízí mnoho možností, jak si zpříjemnit život. Můžete se rozhodnout pro jednoduché nastavení vytápění prostřednictvím aplikace - nebo pro ovládání řady různých zařízení. Ať už dáváte přednost čemukoli, díky digitální interakci mezi jednotlivými zařízeními poskytuje inteligentní domácnost jedinečnou úroveň individuálního komfortu.

Seznamte se s naším chytrým ovládáním systému vytápění

Vaillant je vám zcela k dispozici Jste připraveni najít nové řešení vytápění?