It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Co je to elektrické vytápění?

Elektrické vytápění je obecný pojem pro všechny typy topných systémů, které k výrobě tepla používají elektřinu. Elektrický proud protéká vysoce odporovým vodičem, který se poté zahřívá a přenáší toto teplo do topného systému. Toto teplo generované elektrickým topným systémem se poté akumuluje buď přímo (přímé topné systémy), nebo v akumulačním médiu (akumulační kamna). Elektrické topné systémy mají nízké počáteční náklady a snadno se instalují, což z nich dělá vynikající přídavná topení nebo jako zdroj vytápění pro zřídka používané místnosti. Nevýhodou jsou vyšší náklady na elektřinu, nižší účinnost a negativnější ekologická stopa, kterou lze však kompenzovat nákupem zelené elektřiny nebo jejím využitím ve spojení s fotovoltaickým systémem.

Typickým akumulačním topným systémem je zastaralý a neúčinný noční akumulační ohřívač. V noci se akumulační médium zahřívá topnými dráty a během dne se teplo uvolňuje do místnosti. Elektrické ohřívače jako systémy přímého vytápění jsou k dispozici v mnoha provedeních a formách. Infračervená sálavá topidla, infračervená topná tělesa, podlahová topení a elektrické systémy podlahového vytápění mají sálavé teplo. Konvekční ohřívače zahrnují radiátory (sálavé a konvekční teplo), konvektorová topení a topná tělesa ventilátoru.

Zpět na přehled