It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Co je infračervené topení?

Infračervená topení napájená elektrickou energií pro domácnost neohřívají přímo vzduch v místnosti, ale spíše stěny, nábytek a jiné pevné nebo tekuté předměty v místnosti. Infračervené ohřívače převádějí velkou část dodávané energie na příjemné infračervené záření s dlouhými vlnami. Vyhřívaná tělesa ukládají teplo a vydávají ho do místnosti. V infračervených topných systémech je cirkulace vzduchu minimalizována, což vytváří příjemné a ideální klima v místnosti pro alergiky.

Počáteční náklady na infračervený topný systém jsou nízké a pocitová teplota je asi o tři stupně vyšší než skutečná teplota. Infračervené topné systémy jsou však poměrně náročné na provoz, neboť pracují na elektřinu. Díky tomu jsou ideální v případech, kdy je nízká potřeba tepla, například v pasivních domech, oblastech nepřipojených k topnému systému nebo zřídka používaných místnostech, nebo v kombinaci se solárním systémem. Kromě modelů vyrobených z různých povrchových materiálů jsou infrazářiče k dispozici jako stacionární, stropní nebo nástěnné jednotky a dodávají se v široké škále designů.

Zpět na přehled