It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Co je to kotel na pelety?

Kotle na pelety jsou generátory tepla a srdcem systémů vytápění peletami. Kotle na pellety používají k výrobě teplé vody pro vytápění a pitnou vodu standardizované dřevní štěpky - pelety.

Ačkoli se kotle na pelety nazývají také pece na pelety, neměly by být zaměňovány s kamny na pelety. Kamna na pelety jsou samostatná zařízení, která stejně jako krb vytápí pouze jednu místnost. Kotle na pelety v systému ústředního vytápění přenášejí vyrobené teplo na topnou a užitkovou vodu a pokrývají tak celý dům.

Topné systémy na pelety se skládají z kotle na pelety s hořákem, zásobníku teplé vody (obvykle kombinovaného zásobníku na topnou a užitkovou vodu), čerpadel, potrubí a radiátorů. Pelety jsou obvykle skladovány v oddělené části sklepní místnosti, kde je také umístěn kotel na pelety. Většina kotlů na pelety pracuje s podavačovými hořáky, ve kterých se na neustále hořících žhavých uhlících zapalují standardizované pelety, které jsou automaticky přiváděny šnekovými dopravníky nebo sacími zařízeními.

Pelety jsou vyrobeny z lisovaných pilin, které mají vysokou hustotu energie a lze je spálit téměř bez sazí. Příležitostné čištění je třeba provádět mechanizovanými prostředky. Jako obnovitelná energie s vysokou účinností jsou ohřívače pelet dotovány.

Zpět na přehled