It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Co je to cirkulační čerpadlo?

Cirkulační čerpadlo je volitelné, elektricky poháněné oběhové čerpadlo, které lze integrovat do systému teplé vody v domě. Používá se hlavně pro centrální přípravu teplé vody, aniž by bylo nutné používat také průtokový ohřívač vody. Instaluje se na potrubí vedoucí z bodu odběru nejdále od zásobníku na teplou vodu.

Název cirkulačního čerpadla je odvozen od slova „cirkulovat“, což znamená kroužit nebo jít v kruzích. U technologie přípravy teplé vody udržuje oběhové čerpadlo její cirkulaci. Zatímco oběhové čerpadlo je odpovědné pouze za dopravu topné vody, cirkulační čerpadlo odpovídá za cirkulaci teplé vody. Cirkulační čerpadlo udržuje horkou vodu v pohybu pravidelným oběhem, a tím zabraňuje ochlazení vody v potrubí. Bez cirkulačního čerpadla se ohřátá voda po posledním odběru začne pomalu ochlazovat. Když pak dojde k dalšímu odběru vody po delší době, může trvat až několik sekund nebo dokonce minut, dokud se voda v zásobníku opět neohřeje na požadovanou teplotu. Cirkulační čerpadlo tak zlepšuje komfort bydlení tím, že vám zajistí dostatek horké vody, kdykoliv ji potřebujete. Navíc tak díky němu šetříte i spotřebu vody.

Zpět na přehled