It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Co je to odvzdušňovací ventil?

Odvzdušňovací ventily jsou ventily, které odstraňují vzduch nebo plyny z potrubí naplněných kapalinou. Na radiátorech jsou odvzdušňovače umístěny v horní části bočnice. K dispozici jsou mechanické a automatické odvzdušňovače.

Konvenční mechanické odvzdušňovače se otevírají příslušným klíčem a po odstranění vzduchu se opět zavírají. Správný čas na odvzdušnění je, když uslyšíte bublavý nebo klepavý zvuk vycházející z topného systému nebo když se již radiátor po celé své ploše neohřívá. Automatické odvzdušňovače se skládají z ventilu bez kohoutku s plovákem.

U odvzdušňovače s plovákem je plovák tlačen vodou nahoru, čímž se automaticky uzavírá ventil. Pokud se vzduch sbírá, plovák klesá a ventil se otevírá a odvzdušňuje. V případě odvzdušňovače s prvkem zvětšující objem je tento materiál nasycen vodou, zvětšuje svůj objem a tím uzavírá ventil. Když vzduch přijde do kontaktu s tímto materiálem, prvek se vysuší, stáhne se a otevře ventil.

Zpět na přehled