It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Co je podlahové topení?

Systém podlahového topení je systém vytápění, který vydává do místnosti příjemné sálavé teplo prostorově úspornými vodovodními trubkami, které jsou položeny pod podlahou, nebo v případě elektrických topných systémů odporovými kabely nebo topnými fóliemi. Vzhledem k nižší výstupní teplotě přibližně 30 stupňů, kterou podlahové topení vyžaduje, je obzvláště vhodná při použití v kombinaci s tepelnými čerpadly, která lze dokonce použít pro chlazení v létě. Je také ideální pro použití s kondenzačními kotli.

Systémy podlahového vytápění vyzařují teplo rovnoměrně nahoru do místnosti bez znatelné turbulence vzduchu, zabraňují tvorbě plísní, a jsou proto zvláště výhodné pro alergiky. Systémům podlahového vytápění však trvá o něco déle, než vytopí místnost. Elektrické systémy podlahového vytápění nejsou zdaleka tak nákladově efektivní jako systémy nesoucí vodu, ale jejich instalace je snadnější.

Zpět na přehled