It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Jaké typy radiátorů jsou k dispozici?

Radiátory lze rozdělit na článkové radiátory, konvektory a deskové topné systémy.

Radiátory jsou obvykle ocelové vodovodní duté konstrukce, které fungují jako výměníky tepla a uvolňují generovanou energii jako teplo do okolního vzduchu. Článkové radiátory jsou nejstarší a nyní se nacházejí pouze ve starých budovách. Trubkový radiátor je nástupnickým modelem, který se také používá jako sušička ručníků. V současné době je nejoblíbenějším radiátorem prostorově úsporný a efektivní deskový radiátor, který také vydává sálavé teplo.

Konvektory jsou typické doplňkové topné systémy, protože mohou rychle ohřát vzduch v místnosti, ale nemohou jej skladovat. Elektrické radiátory nasávají chladnější vzduch, ohřívají ho žebry a vytlačují směrem nahoru výstupem vzduchu, s ventilátorem nebo bez něj.

Desková otopná tělesa jsou nejúčinnějším druhem otopných těles. Nízké teploty průtoku, malá konvekce a více sálavého tepla zlepší vnitřní klima. Jsou k dispozici jako podlahové, nástěnné a stropní ohřívače.

Zpět na přehled