It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Co je solární tepelná energie?

Solární tepelná energie nepřevádí sluneční energii na elektřinu, jako to dělají fotovoltaické systémy, ale na teplo, které lze použít k přípravě teplé vody a k podpoře topného systému.

Na střeše jsou instalovány řady solárních kolektorových trubek naplněných solární kapalinou, kterou je většinou směs vody a propylenglykolu. Velikost povrchu závisí mimo jiné na počtu lidí žijících v domácnosti. Solární kapalina absorbuje solární energii, dokud není dostatečně zahřátá, a předává ji přes výměník tepla do vyrovnávací nádrže v solárním systému. Solární kapalina se poté ochladí, přečerpá zpět do solárních kolektorů a dokončí cyklus.

Solární zásobník v solárním systému dokáže zásobovat dům teplem, i při nízkém slunečním záření. Během zimy však není k dispozici dostatek solární energie, takže solární tepelná energie se obvykle používá jako podpora topného systému.

Zpět na přehled