It's time for an update

You've been using your good friend IE for quite some time now. It has been a reliable companion for probably the last 20 years.

Unfortunately, due to technology constantly evolving, we would like to kindly ask you to update your browser to one of your liking from the ones listed below. This will ensure that you're going to have good time on our site. Actually, any site really.

Farewell, Internet Explorer.

Co je to vysoce účinné čerpadlo?

Vysoce účinná čerpadla se přizpůsobují aktuálním požadavkům na vytápění a teplou vodu. Čerpadla se používají v topných nebo solárních systémech jako oběhová čerpadla nebo jako cirkulační čerpadla. Jako oběhové čerpadlo cirkuluje vysoce účinné čerpadlo ohřátou topnou vodu z kotle do zásobníku nebo radiátorů a ochlazenou vodu zpět do kotle. U solárních systémů zajišťuje cirkulaci solární kapaliny mezi solárními kolektory a zásobníkem. Jako cirkulační čerpadlo teplé vody zajišťuje vysoce účinné čerpadlo cirkulaci teplé vody podle potřeby.

Vysoce účinná čerpadla jsou elektronicky řízena a jsou vybavena speciálním pohonem, jako je motor s permanentním magnetem. Pomocí permanentní energie lze čerpadlo provozovat vysoce energeticky účinným způsobem. Zatímco jednoúrovňová oběhová čerpadla spotřebovávají 575 kWh elektřiny ročně, moderní vysoce účinná čerpadla potřebují pouze 138 kWh ročně. Proto vysoce účinné čerpadlo snižuje spotřebu elektřiny až o 76%.

Mnoho nových vysoce účinných modelů čerpadel také obsahuje přídavný a diagnostický software, ke kterému lze například přistupovat online prostřednictvím chytrých telefonů. V některých případech to také výrazně usnadňuje hydraulické vyvážení.

Zpět na přehled