Hledat
Hledat

Co je kondenzační kombinovaný kotel?

Kondenzační kotle jsou kompaktní generátory tepla, obvykle zavěšené na zdi, které se také nazývají kondenzační kotle. Kondenzační kotle jsou nejnovějším vývojem nízkoteplotních kotlů, které ve srovnání s náklady na vytápění ušetří 10% nebo více a jsou šetrnější k životnímu prostředí. Od roku 2015 je kondenzační technologie zákonným standardem pro konvenční topnou technologii díky své vysoké účinnosti.

Kondenzační kotel dokáže přeměnit téměř veškerou tepelnou energii (výhřevnost) paliv, jako je plyn nebo olej, na topení a teplou vodu. Pokud není výslovně zmíněn olejový kondenzační kotel, předpokládá se plynový kondenzační kotel. Existují kondenzační kombinované kotle, které vyrábějí teplo pro účely vytápění, a ty, které navíc vyrábějí teplou vodu. Ten je k dispozici jako kompaktní kotel, který ohřívá externí zásobník vody, nebo jako kombinovaný kotel s integrovaným průtokovým ohřívačem vody nebo s přídavným malým zásobníkem vody.

Při spalování paliva se produkují výfukové plyny, které se ochladí na 56 stupňů, aby zkondenzovala vodní pára obsažená ve spalinách a využilo se teplo vznikající kondenzací. Kondenzát lze odvádět v kondenzačních kotlích s výkonem do 200 kW potrubím odpadní vody a zbytkové odpadní plyny plastovým potrubím pro spaliny.

Zpět k přehledu